Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Na krajském úřadě se konalo setkání se zástupci Středočeského kraje

Na krajském úřadě se konalo setkání se zástupci Středočeského kraje

4. 11. 2021

Na krajském úřadě přivítal hejtman spolu s krajskými radními zástupce Středočeského kraje v čele s hejtmankou Petrou Peckovou. Na programu společného jednání byla řada aktuálních témat a také návštěva Světa záchranářů v Karlových Varech.  

 

Na krajském úřadě se konalo setkání se zástupci Středočeského kraje

Na krajském úřadě se konalo setkání se zástupci Středočeského kraje

„Jsem velmi rád, že se výprava ze Středočeského kraje vydala k nám do Karlových Varů. S paní hejtmankou si oba velmi dobře uvědomujeme, jak je důležité předávání si nejrůznějších zkušeností, které mohou být mnohdy přínosem pro druhou stranu. Ačkoliv jsou naše kraje co do velikosti naprosto odlišné, řešíme stejná témata, a tak vnímám velmi pozitivně fakt, že na mnohých řešeních jsme se shodli,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.   

V rámci jednání se zástupci obou krajů zabývali aktuální epidemiologickou situací v regionech a také možnostmi, jak motivovat zejména mladou generaci ve věkové skupině 16+ k očkování proti onemocnění COVID-19. Debata se zaměřila též na problematiku testování ve školách, zejména na způsob distribuce, který by měl dle zástupců obou krajů probíhat s předstihem právě ve školských zařízeních. Ta by pak mohla pružně reagovat na aktuální situaci v jednotlivých lokalitách.         

„Spolupráci mezi kraji považuji za velmi důležitou. Těší mě, že jsme se s panem hejtmanem shodli nejen na postupu souvisejícím s aktuální vývojem covidové situace, ale také na směřování našich úřadů tak, aby byly pro občany přívětivé a usnadnily jim život,“ dodala hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.   

Další oblast, kterou zástupci Karlovarského a Středočeského kraje projednávali, byla problematika dopravy a dopravní obslužnosti. Karlovarský kraj představil své aktuálně největší projekty, jimiž jsou polygon BMW a zakázka na nákup CNG autobusů. Radní ze Středočeského kraje pak představili změny ve standardech dopravní obslužnosti.           

Mezi projednávanými tématy byla například i podoba Krajských listů a změna jejich distribuce, kterou hejtmanka Středočeského kraje kvitovala, dále také informace o způsobu komunikace hejtmanů se starosty obcí a další.   

Druhou částí návštěvy zástupců Středočeského kraje byla prohlídka centra Svět záchranářů v Karlových Varech. Právě Středočeský kraj do budoucna uvažuje o vybudování podobného centra, které by sloužilo ke vzdělávání dětí a mládeže v oblasti bezpečnosti.

Autor: Jiří Duchek