Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Místo opuštěných domů vznikne u sokolovského nádraží parkoviště

Místo opuštěných domů vznikne u sokolovského nádraží parkoviště

19. 3. 2019

U vlakového nádraží v Sokolově vznknou nová parkovací místa. Více v článku Romana Cichockého ze serveru sokolovsky.denik.cz:

Místo opuštěných domů vznikne u sokolovského nádraží parkoviště

Místo opuštěných domů vznikne u sokolovského nádraží parkoviště

Ta vzniknou namísto tří nemovitostí, které dříve sloužily Českým drahám. Sokolov nevzhledné budovy koupil, zbourá je a postaví parkoviště. Celkové náklady jsou odhadovány na 15 milionů korun. Město chce při této akci zažádat o dotaci.

„Opuštěné domky město koupilo a chtělo nejprve využít. Nakonec však půjdou k zemi. Nabídková cena byla tehdy 2,187 milionu korun. K depu patří ještě drobné stavby, za které Sokolov zaplatil zhruba 90 tisíc korun,“ řekl místostarosta Sokolova Jan Picka.

„Cestujícím, kteří přijíždějí do Sokolova od Karlových Varů, se naskýtá pohled na ruiny depa a několika opuštěných a chátrajících domků, které zde zbyly po železničářích. Je to ostuda. Druhá strana nádraží směrem na Cheb je už moderní,“ říká jeden z cestujících Vladimír Kašík.

Poté město plánuje zbourat i bývalé depo, které mu též patří. Stojí od nádraží dále směrem na Karlovy Vary. Zde dokonce město zkrátilo pronajímatelům jejich smlouvy, aby ho mohlo zbourat dříve. Mohou za to neustálé problémy například s požáry.

„Depo patří městu, které ho koupilo. Nadále ho však pronajímá. V depu jsou ještě dva nájemci. Naši úředníci se nás nedávno ptali, zda tam mají prodlužovat smlouvy. Vzhledem k tomu, že v průběhu tří týdnů tam byly dva požáry, usoudili jsme, že bude lepší dát nájemcům výpověď,“ říká místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Město nechce dále investovat do případných revizí či elektroinstalací, které tam kdokoliv otvírá a podobně.

„Je to větší riziko než výnos pronájmu, který by z toho byl,“ dodal Jakobec.

Sokolov chce ještě směrem od Chebu nechat postavit plot podél kolejí. Zde se však dohaduje s železničáři o tom, kdo kolik zaplatí.

Zdroj: https://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/foto-domy-vystrida-parkoviste-20190311.html

Autor: Erich Kříž