Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Město Chodov vybere projektanta na novou knihovnu

Město Chodov vybere projektanta na novou knihovnu

3. 3. 2019

Vedení města Chodov vypsalo výběrové řízení na zhotovitele projektové dokumentace na novou knihovnu místo bývalé knedlíkárny, která by se měla začít stavět v příštím roce. Více v článku Lucie Žippaiové ze serveru sokolovsky.denik.cz:

Město Chodov vybere projektanta na novou knihovnu

Město Chodov vybere projektanta na novou knihovnu

„Městská knihovna je jedním z posledních objektů, kterým se chceme více věnovat. V rozpočtu města jsme schválili přibližně 1,4 milionu na zpracování projektové dokumentace,“ potvrdil místostarosta Luděk Soukup. Smlouvu s vítězem výběrového řízení chce město podepsat do konce března letošního roku, samotný projekt má být hotový v únoru roku příštího. „V tuto dobu pak budeme znát přesnou podobu knihovny a také náklady na její stavbu,“ uvedl starosta Patrik Pizinger. Samotnou realizaci stavby by město hradilo buď ze svých prostředků, nebo s přispěním dotace. Objekt bývalé knedlíkárny splňuje podle vedení města charakteristiku tzv. brownfieldu, proto by chtěli požádat o finanční prostředky z programu Restart.

Co se projektu týká, oslovilo město projekční kanceláře, s nimiž už má zkušenosti. „Očekáváme, že architekti přijdou i s určitým nápadem, co s fasádou, s okolím. Součástí areálu by měl být i okolní park. Chceme to uchopit jako větší centrum, ne pouze knihovnu,“ nastínil plány místostarosta Soukup.

S projektantem bude úzce spolupracovat samozřejmě i vedení knihovny. „Rádi bychom jednoduchou, funkční budovu, která bude i rozumná pro běžný provoz,“ říká ředitelka chodovské knihovny Hana Nemčičová. Představy knihovníci mají, ale ty se neustále vyvíjejí, přicházejí nové věci a nápady. Jedno ale vědí jistě. „Novou budovu potřebujeme. Děláme knihovnictví s láskou a rádi. Máme rádi i stávající knihovnu, ale abychom mohli dělat svoji práci, potřebujeme prostory, které nám nespadnou na hlavu,“ konstatovala ředitelka Nemčičová. Zkušenosti sbírají město i knihovna z jiných knihoven a veřejných budov u nás i v Německu. A chystají se vyjet i do Skandinávie. „Severské země mají jedny z nejhezčích knihoven na světě. Po architektonické stránce, ale i z hlediska služeb jsou opravdu TOP na světě,“ vysvětlila ředitelka knihovny.

Zdroj: https://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/nova-knihovna-hleda-projektanta-zajimave-napady-vitany-20190218.html

Autor: Erich Kříž