Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Krušnohorská hornická krajina přidána do seznamu UNESCO

Krušnohorská hornická krajina přidána do seznamu UNESCO

8. 7. 2019

Seznam UNESCO se o víkendu rozšířil o položku zasahující do našeho kraje. Jde o Krušnohorskou hornickou krajinu, kterou tvoří několik součástí. Více v článku Jany Kopecké ze serveru karlovarsky.denik.cz:

Krušnohorská hornická krajina přidána do seznamu UNESCO

Krušnohorská hornická krajina přidána do seznamu UNESCO

„Je pro nás ctí, že se Hornický region Erzgebirge / Krušnohoří ocitl po boku dalších památek světového dědictví. Na tuto chvíli dychtivě čekali i obyvatelé krušnohorského regionu, který se opírá o stovky let trvající tradici společného soužití lidí na obou stranách hranice,“ řekla k tomu náměstkyně ministra kultury Petra Smolíková.

O zápisu hornické památky v saském a českém Krušnohoří rozhodl Výbor světového dědictví na svém 43. zasedání v ázerbájdžánském Baku. Počet památek v České republice, které se mohou právem pyšnit titulem světového dědictví, se tak rozrostl na třináct.

Hornický region Erzgebirge / Krušnohoří tvoří dvacet dva součástí, z nichž se sedmnáct nachází na území Saska a pět v českém Krušnohoří. Českou část reprezentují Hornická krajina Jáchymov, Hornická krajina Abertamy – Boží Dar – Horní Blatná, Rudá věž smrti, Hornická krajina Krupka a Hornická krajina Mědník.

Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/krusnohori-je-zapsano-v-unesco-20190706.html

Autor: Jiří Duchek