Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Krajští lékaři lékařům

Krajští lékaři lékařům

30. 5. 2017

Krajské zdravotnictví je složitá věc, která v poslední době čeří mediální vody více než obvykle. Dobré zprávy však představují nejen nová oddělení, ale i vzdělávání lékařů. Oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny nemocnice v Karlových Varech totiž získalo akreditaci pro vzdělávání. Více v článku Vladimíra Meluzína z portálu deník.cz

Krajští lékaři lékařům

Krajští lékaři lékařům

Lékaři tohoto oddělení tak mohou učit další lékaře i z jiných nemocnic. Rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví potvrdilo, že oddělení splňuje všechna kritéria, a díky tomu může vzdělávat lékaře nejen v základním oboru, ale i ve specializovaném oboru intenzivní medicína.

„Nemocnice bude v Karlových Varech vzdělávat hlavně své lékaře. Stáže ale nabídneme i lékařům ve specializační přípravě z jiných nemocnic, které nejsou akreditované pro obor intenzivní medicíny,“ uvedl generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice MUDr. Josef März.

Akreditace je podle něho dalším potvrzením kvality práce lékařů, sester a dalších pracovníků tohoto oddělení, ale i dalších oborů, například laboratoří. Komplexnost péče a služeb je jedním z klíčových faktorů k získání akreditace.

Zdroj: http://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/lekari-mohou-ucit-lekare-20170529.html

 

Autor: Erich Kříž