Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Krajský předseda STAN Robert Pisár: "Do boje o senátní mandát za obvod Karlovy Vary STAN vyšle Jana Horníka"

Krajský předseda STAN Robert Pisár: "Do boje o senátní mandát za obvod Karlovy Vary STAN vyšle Jana Horníka"

9. 5. 2022

Do senátních voleb vyšle STAN v obvodu Karlovy Vary současného 1. místopředsedu horní komory Jana Horníka.

Mgr. Robert Pisár, krajský předseda STAN

Mgr. Robert Pisár, krajský předseda STAN

„Skutečnost, že jsme v malém Karlovarském kraji vygenerovali dva skvělé kandidáty na senátora pro obvod Karlovy Vary, nepovažuji za problém, ale je to pro mne dobrý signál. Signál toho, že STAN je dnes především na celostátní úrovni silná značka. Současně zájem o kandidaturu považuji za dobrou zprávu i o Senátu. Obojí, jak STAN, tak Senát prokázali, že mají důležitou roli. STAN na poli politického soupeření stran, Senát na poli legislativy jako pojistka a i jako morální autorita, která se nebála otevřeně ukázat na problémy ve společnosti, byť za nimi stáli ti nejvýše postavení, včetně prezidenta republiky," komentuje dění krajský předseda Robert Pisár.

Rozhodování o tom, koho nakonec do boje o senátní mandát za obvod č. 1 STAN vyšle, bylo komplikované a dlouhé. Misky vah v podobě preferencí členské základny se nakláněly na jednu či na druhou stranu. Ještě počátkem roku krajský sněm s mírnou převahou přesvědčil skvělý hejtman Petr Kulhánek, celostátní výbor nakonec dal přednost otci zakladateli, dlouholetému senátorovi Janu Horníkovi. Faktorů, které výsledek ovlivnily, bylo více. 

„Podle mého názoru byla ovšem rozhodující dohoda mezi KOA a místní organizace STAN v KV o tom, že budou stavět dvě svébytné kandidátky. To v Karlových Varech umožní oběma uskupením vyslat do boje o magistrát více lidí. Lidí, kteří mají potenciál a mají zájem pracovat pro občany na plno, ne jen jako „bokovku“ společně s dalšími funkcemi, které již mají na plný úvazek. V komunálních i senátních volbách, tak bude STAN mít svá želízka v ohni a já věřím, že naši lidé budou úspěšní," dodává krajský předseda.

Autor: Jiří Duchek, Robert Pisár