Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Kraj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem (HZS) zprovozní mobilní odběrové místo v Pomezí nad Ohří

Kraj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem (HZS) zprovozní mobilní odběrové místo v Pomezí nad Ohří

24. 1. 2021

Naši zemi zařadilo sousední Německo od půlnoci ze soboty na neděli (24. 1. 2021 od 00:00 hodin) na seznam zemí s vysokým rizikem nákazy COVID-19. S tím spojená opatření mimo jiné velmi zkomplikovala cestování přeshraničních pracovníků – pendlerů za prací do SRN. Karlovarský kraj chce pendlerům usnadnit situaci a ve spolupráci s HZS proto nechává zřídit na hranicích v Pomezí nad Ohří mobilní odběrové místo. 

Kraj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem (HZS) zprovozní mobilní odběrové místo v Pomezí nad Ohří

Kraj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem (HZS) zprovozní mobilní odběrové místo v Pomezí nad Ohří

„Mobilní odběrové  místo vznikne v prostoru bývalé celnice na odstavném parkovišti za čerpací stanicí ARMEX Oil v Pomezí nad 0hří. Bude v provozu od pondělí 25. ledna 4 hodin ráno. Jeho provoz zajistí hasiči, kterých bude na místě celkem 14. Půjde o systém drive-in, lidé tedy přijedou autem, u prvního stanu vyřídí nezbytnou administrativu, u druhého stanu absolvují antigenní testování provedené zdarma. Poté na  parkovací ploše počkají na výsledek. Snažíme se tak pendlerům vyjít vstříc a pomoci s pořízením testu. Děkujeme zároveň všem, kteří se podílejí na tomto operativním řešení, i městu Cheb, které o víkendu zajistilo společně s hasiči horký čaj pro pendlery čekající na hranicích na odběry,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek a dodal: „Opakovaně jsem kontaktoval ministra zahraničí Tomáše Petříčka a ministra zdravotnictví Jana Blatného, kteří by mohli s bavorskou vládou jednat o zmírnění opatření směrem k pendlerům a o dalším navýšení testovacích kapacit v Bavorsku. Věřím, že se snad situace uklidní, protože teď je pro lidi čekající na hranicích na testy hodně nepříjemná,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Podle informací z bavorské strany dnes mimořádně otevřeli ve Waldsassenu odběrové místo, které jinak bývalo v neděli zavřené. Provádějí zde PCR testy s výsledkem v pondělí 25. ledna. Toto odběrové místo tam také v pondělí otevřou už v 6:00 hodin. 

Přeshraniční pracovníci nově musí při cestě do Bavorska předkládat každé dva dny nový negativní test ne starší 48 hodin. TI, kteří míří do Saska, budou muset mít dva testy týdně.