Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Kraj pomáhá, pošle peníze na lékaře do Karlových Varů a Horního Slavkova

Kraj pomáhá, pošle peníze na lékaře do Karlových Varů a Horního Slavkova

29. 3. 2023

Zastupitelstvo Karlovarského kraje odsouhlasilo podporu dalším nově vznikajícím ordinacím. Města Karlovy Vary a Horní Slavkov si mezi sebou rozdělí necelých 1,8 milionu korun.

Kraj pomáhá, pošle peníze na lékaře do Karlových Varů a Horního Slavkova

Kraj pomáhá, pošle peníze na lékaře do Karlových Varů a Horního Slavkova

„Karlovarský kraj trápí dlouhodobě nedostatek lékařů primární péče a právě vypisovaný dotační program je jednou z cest, jak je namotivovat k tomu, aby si v našem regionu otevřeli či převzali ordinaci. V současné době máme v rozpočtu kraje na tyto účely vyčleněny 3 miliony korun, přičemž žádosti, o nichž jsme tentokrát rozhodovali, dosáhly částky necelých 1,8 milionu korun. Stále tedy máme ještě volné prostředky ve výši 1,2 milionu korun,“ uvedl Petr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje.

V případě Karlových Varů budou peníze využity na pořízení odborného přístrojového vybavení do nové zubní ordinace. Konkrétně se bude jednat o digitální skener a počítačovou tomografii. Horní Slavkov pak zažádal o dotaci v souvislosti s odkoupením lékařské ordinace po praktickém lékaři pro dospělé, který zde ukončil svou činnost. O ordinaci projevila zájem společnost Ambulance Penta, která chce v bývalém hornickém městě zachovat dostupnost zdravotní péče.

„Podpora lékařských ordinací je zcela v souladu s politikou soudržnosti, kterou hnutí STAN prosazuje napříč obory, napříč celým Českem,“ dodává Erich Kříž, předseda STAN Karlovarského kraje.

 

Autor: Jiří Duchek, Petr Kulhánek, Erich Kříž