Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Kraj podpořil pobytové a edukačně-terapeutické aktivity pro rodiny

Kraj podpořil pobytové a edukačně-terapeutické aktivity pro rodiny

18. 4. 2023

Krajská rada schválila 610 000 korun podpory pro neziskový sektor. Edukačně terapeutické aktivity mohly žádat až o 100 000 Kč, pobytové akce pro rodiny s dětmi s autismem až o 70 000 Kč.

Kraj podpořil pobytové a edukačně-terapeutické aktivity pro rodiny

Kraj podpořil pobytové a edukačně-terapeutické aktivity pro rodiny

„Ve stanoveném termínu jsme obdrželi celkem třináct žádostí o poskytnutí dotace v celkové výši přesahující částku 1,1 milionu korun. Jedna žádost byla podána zcela mimo dotační systém Karlovarského kraje a dvě byly vzaty zpět z důvodu duplicity. Vzhledem k tomu, že jsme v rozpočtu měli na tento rok alokovanou částku 610 tisíc korun, museli jsme přistoupit k podpoře projektů pouze s vysokou prioritou, a to ještě s krácením požadovaných prostředků,“ uvedl Robert Pisár, krajský radní pro oblast sociálních věcí (STAN).

Mezi úspěšnými žadateli jsou spolky Klubíčko Cheb, Bludiště, Dětský úsvit, Centrum pro dítě a rodinu Valika, Náhradním rodinám, RC Zvoneček či Generace KK.

„Velice si vážím toho, že Karlovarský kraj podporuje rodiny s dětmi prostřednictvím místních neziskových organizací. Dává to smysl. Kraj místní organizace zná a organizace znají potřeby místních rodin. Není to však samozřejmost. Ne všechny kraje tento dotační titul vyhlašují, přestože rodiny v současné době ohrožuje mnoho negativních vlivů,“ dodává Žaneta Salátová, zastupitelka a předsedkyně výboru pro sociální oblast města Karlovy Vary (STAN).

 

Autor: Jiří Duchek, Robert Pisár, Žaneta Salátová