Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Kraj má svůj první pumptrack

Kraj má svůj první pumptrack

12. 6. 2018

Ostrý test prvního pumptracku v kraji provedli profesionální bikeři, kteří předvedli, jak se s tratí správně popasovat. Jde o jedinečný typ dráhy, který používá "pumpování" jako hnací sílu jízdního kola namísto šlapání. Více v článku Jiřího Drozdíka ze serveru chebsky.denik.cz:

Kraj má svůj první pumptrack

Kraj má svůj první pumptrack

Ten u Bílé vody na Sokolovsku v sobotu slavnostně otevřelo město Chodov. Kromě profesionálních jezdců zdolali pumptrack i první závodníci, kteří se přihlásili do otevřeného závodu. A bylo se na co dívat. Kromě bikerů totiž své umění předvedli i borci na koloběžkách nebo skateboardech.

Pumptrack. To jsou přesně tvarované vlny a klopené zatáčky. Při správném pohybu těla umožňují jízdu na kole bez šlapání. Asfaltový povrch je v Chodově určen pro skateboard, longboard, inline brusle, koloběžky a svou sekci najdou i nejmenší děti na odrážedlech. „Pumptrack je vhodný pro každého bez rozdílu věku nebo zkušeností. Už při první jízdě většina začátečníků zjistí, jak pumptrack funguje a že se jedná o velice zábavnou aktivitu,“ řekl mluvčí Chodova Martin Polák.

Jde přitom o vůbec první pumptrack na Sokolovsku. Ten bude u Bílé vody volně přístupný. Město za jeho vybudování zaplatilo 1,3 milionu korun. „Viděl jsem pumptrack poprvé v životě a je to opravdová zábava. Při první jízdách ale pořádná dřina, než člověk zjistí, jak se na něm správně pohybovat,“ řekl návštěvník akce Tomáš Veselý.

Přírodní koupaliště Bílá voda nabídne v letošní sezóně kromě pumptracku řadu dalších novinek. Přibyly nové vstupy do vody a Chodov nakoupil i nové dřevěné převlékárny. Větší komfort čeká i na cyklisty, kteří svá kola budou moci opřít do nových stojanů.

Zdroj: https://chebsky.denik.cz/z-regionu/foto-prvni-pumptrack-v-kraji-otestovali-profi-jezdci-i-prvni-zavodnici-20180604.html

Autor: Erich Kříž