Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Kostel v Pomezí na Chebsku opět pravidelně zvoní

Kostel v Pomezí na Chebsku opět pravidelně zvoní

22. 9. 2019

Obec Pomezí na Chebsku obnovila hodinový stroj v kostele svatého Jakuba Většího. Více v článku Ivany Sedláčkové ze serveru rozhlas.cz:

Kostel v Pomezí na Chebsku opět pravidelně zvoní

Kostel v Pomezí na Chebsku opět pravidelně zvoní

Každý den od devíti do jednadvaceti hodin zní z věže kostela bicí strojek. Stačilo, aby ho mistr hodinář Miloš Flossmann jemně opravil a znovu seřídil. Obnovu hodinového stroje a zvonění obec zavedla na základě požadavku místních obyvatel.

„V dřívějších letech se zvonilo normálně, akorát si to občané přáli ukončit. Na jejich přání se ukončilo a na posledním zastupitelstvu byl zase projeven zájem o obnovení, takže jsme ho zas obnovili,“ vysvětlil starosta Pomezí Radek Tlačil. Místní lidé nyní obnovenou tradici chválí.

V kostele je k vidění také funkční původní hodinový stroj. Ten prošel restaurací pod rukama mistra Flossmanna už v roce 2013 a je umístěn v kostele na místě bývalého oltáře.

Zdroj: https://vary.rozhlas.cz/pomezi-na-chebsku-obnovilo-po-letech-pravidelne-zvoneni-na-mistnim-kostele-8078685?fbclid=IwAR14Bnb4KHdsitvQPg0Z65LLQtm4EddNej81zdERuv_XUPGSFKbo-cbFKGk

Autor: Jiří Duchek