Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Komunální volby 2022 Karlovy Vary "Karlovy Vary si zaslouží moderní přístup k využití svého potenciálu," říká v rozhovoru kandidát na primátora Karlových Varů za STAN Albert Tošovský

"Karlovy Vary si zaslouží moderní přístup k využití svého potenciálu," říká v rozhovoru kandidát na primátora Karlových Varů za STAN Albert Tošovský

19. 8. 2022

Albert Tošovský se narodil v roce 1975 v Praze, kde strávil významnou část svého osobního a profesního života. Pozdější události ho přivedly do Karlových Varů, kde žije již 20 let. Karlovy Vary považuje za krásné místo k životu plné milých a schopných lidí. Za svou kariéru získával zkušenosti zejména na manažerských pozicích v českých a nadnárodních společnostech, i v rámci vlastního podnikání. Aktuálně řídí společnost zabývající se Interim a HR Managementem. Pro klienty připravuje analýzy fungování společností zejména v oblasti obchodu, provozu a HR. Politika ho zajímá dlouhou dobu a jeho spojení se Starosty je s ohledem na program a myšlenkové ukotvení přirozené. Chce přispět dění ve městě vlastní účastí, a to jak v podobě kandidatury do zastupitelstva, tak případně na pozici primátora. Je přesvědčen, že je potřebné účastnit se věcí veřejných aktivně.

Albert Tošovský, lídr kandidátky STAN v Karlových Varech

Albert Tošovský, lídr kandidátky STAN v Karlových Varech

Začneme klasickou otázkou. Můžete se nám krátce představit?

Jmenuji se Albert Tošovský a v Karlových Varech vedu kandidátku Starostů pro komunální volby 2022, víc o mě najdete v samostatné sekci, takže tady bych vám rád představil skvělé lidi, kteří jsou součástí našeho týmu. Jsme různorodá skupina, která našla společnou řeč jak lidsky, tak v pohledu na komunální politiku, naše město a jeho rozvoj. Zajímáme se o veřejné dění a rádi se v něm aktivně angažujeme. Historicky jsme nikdy nepůsobili na Magistrátu města. Z tohoto pohledu si s sebou skutečně neneseme žádnou negativní zátěž. Věříme, že i proto budeme pro vás novou volbou a příležitostí.

Co Vás motivovalo k tomuto kroku a jakou máte představu o kandidátce?

Uvědomujeme si, že abyste uplatnili své představy o fungování města, musíte být aktivní. Chceme k tomu motivovat i další obyvatele Karlových Varů. Stavěli jsme naši kandidátku, aby tvořila co nejvyváženější sestavu z pohledu věkové struktury, maximálně poměrného zastoupení pohlaví, i z pohledu vzdělání, pracovních a životních zkušeností. Dbali jsme také na to, abychom pro jednotlivé části našeho programu měli lidi schopné ho prosazovat. To se nám podařilo.

Můžete nám představit nějaká konkrétní čísla?

Určitě. Máme 35 členů, ženy mají 37% zastoupení a jsme rádi, že jsme takový počet žen na listinu získali, protože větší podíl žen v politice je jen prospěšný. Věkové rozmezí je od 20 do 77 let s průměrem 48 let. Tady bylo naší motivací pokrytí potřeb většiny věkových skupin a náš program tomu odpovídá. Dále - VŠ vzdělání má 22 kandidátů, SŠ vzdělání 10.

Jaké jsou nejčastější zastoupené profese?

Profesní škála členů kandidátní listiny je skutečně široká – lékaři, pedagogové, výzkumní a sociální pracovníci, advokáti, manažeři, podnikatelé, ekonomové, specialisté ze stavebnictví, pracovníci ve službách a další. Nechybí samozřejmě senioři a studenti. Chceme tímto deklarovat zájem o všechny věkové skupiny a připravenost podílet se na správě města ve všech oblastech.

Jak chcete v celé kampani vystupovat?

Naše heslo je výmluvné. Chceme prostě Vary nejlepší ve všem. Myslím, že většina místních si uvědomuje ten podtext. Jdeme do voleb s pozitivním přístupem a přesvědčením. Nechceme nikoho osobně napadat a negativisticky vykřikovat, co kdo a kdy udělal špatně. Na druhou stranu se však budeme přirozeně bránit, pokud bychom byli jakkoliv napadáni a kampaň by sklouzla na úroveň aktuální politické situace na celorepublikové úrovni. Toto je komunální politika, a tak k tomu pojďme přistupovat. Na jednu věc existuje mnoho pohledů. My vám v podobě volebního programu představujeme ten náš. Máme vlastní představu o veřejném dění v Karlových Varech a vizi, kterou chceme s vaší pomocí realizovat. Naše město je nádherné a s velikým potenciálem, který chceme rozvíjet zejména pro místní občany, ale samozřejmě i pro všechny návštěvníky. A to ve všech čtvrtích města, protože Karlovy Vary nejsou jen centrum a kolonáda. Z vlastní zkušenosti to znám. Dlouho jsem žil v centru a teď jako „Doubák“ si uvědomuji, jak je na Doubí pohlíženo jako na jakousi periférii. A nejinak tomu je i u dalších čtvrtí. Jsme hrdé město, které zasluhuje rovnocenné srovnání a přístup. Jak uvnitř, tak ve srovnání s jakýmkoliv jiným krajským městem. A za to budeme také bojovat. Potřebujeme, aby se město odpoutalo od zažitých stereotypů a otevřelo se moderním trendům a novým příležitostem. Nechceme být pouze provinčním městem. Ale městem skutečně evropským. Naše blízkost k našim západním sousedům nás k tomu předurčuje a dává nám velké množství šancí.

Představíte nám něco z Vašeho volebního programu?

Náš volební program obsahuje 11 klíčových oblastí. Každá z oblastí zahrnuje příslušné cíle a pokud jsou od počátku definovatelné, tak i konkrétní kroky. Část z nich najdete níže a kompletní přehled na našich webových stránkách a na sociálních sítích. Pokud dostaneme vaši důvěru, chceme ve volebním období maximum z nich uskutečnit, případně rozpracovat. Moje osobní priority z programu jsou: lokální energetika, místní rozvoj, podnikání a oblast bezpečnosti.

Jakou vidíte výhodu zvolení STAN do zastupitelstva města?

Ve chvíli, kdy nám vaší volbou umožníte podílet se na správě města, můžeme využít synergického propojení mezi vládou, potažmo ministerstvy v gesci Starostů, Karlovarským krajem a městem. Taková příležitost se nevyskytuje často. Pro nás, jako obyvatele Karlových Varů to skýtá jen potenciální výhody a rychlost jejich realizace.

Děkujeme. Pro odlehčení nám povězte něco z Vašeho soukromí...

V osobním životě hodně a rád sportuji. Běhám, hraji hokej, florbal, fotbal, tenis, basket, golf. Ale také rád chodím na procházky s naším francouzským buldočkem. Mám rád dobrou kávu a víno. S manželkou provozujeme kavárnu inspirovanou Itálií, kterou milujeme a postupně poznáváme. S radostí navštěvuji koncerty, mám rád film, architekturu a nové technologie. Díky svým profesím a zájmům jsem měl možnost procestovat křížem krážem nejen celou republiku, ale i Evropu. A dělám to neustále. Pro srovnání a inspiraci. Můžu říct, že si naše krásné město v různých srovnáních vede velmi dobře. Zároveň má před sebou spousty příležitostí. Pojďme je využít. Přeji vám krásný zbytek léta a šťastnou ruku ve volbách. A prosím, přijďte k nim!

Autor: Jiří Duchek


Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka

Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka