Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Karlovarští zastupitelé přijali rozpočet s výdaji 1,15 miliardy

Karlovarští zastupitelé přijali rozpočet s výdaji 1,15 miliardy

17. 12. 2013

Karlovarské zastupitelstvo dnes schválilo rozpočet města na rok 2014 s příjmy 1,046 miliardy a výdaji 1,148 miliardy. Schodek ve výši 101,8 milionu korun pokryje financování z vlastních zdrojů nebo z dotací, které město očekává po dokončení projektů. Po jejich odečtení je rozpočet vyrovnaný, řekl primátor Petr Kulhánek (KOA). Letošní rozpočet byl schvalován ve výši 1,09 miliardy korun.
Karlovarští zastupitelé přijali rozpočet s výdaji 1,15 miliardy

Karlovarští zastupitelé přijali rozpočet s výdaji 1,15 miliardy

Ačkoli se schvalování rozpočtu protáhlo, nakonec jej zastupitelé schválili 32 hlasy z 38. Podle primátora i díky tomu, že vedení města předem v politických klubech o podobě rozpočtu jednalo.
Rozpočet města pro příští rok počítá jen s mírným zvýšením příjmů z daní od fyzických osob, naopak u daní od právnických osob rozpočet počítá s mírným snížením příjmů. Podle Kulhánka se při sestavování rozpočtu krátily výdaje odborů i investice, ne ale tak, aby se některé činnosti a služby města výrazně omezily.
Kapitálové výdaje budou pro příští rok ve výši 327 milionů korun. Mezi největší investice bude patřit stavba haly pro míčové hry a centra zdraví a bezpečí, které mají v rozpočtu vyčleněno 71 milionů, ale město na ně získá dotace. Pokračovat bude také revitalizace Staré Role, kam má jít 14,4 milionu korun.
Opozice dnes vedení města vytýkala zejména to, že není připraveno na budoucí čerpání dotací. "V minulém volebním období bylo na čerpání dotací lépe připraveno a díky tomu získalo asi 800 milionů korun. Nyní se připravuje nové plánovací období a já bych doporučoval, aby město při přípravách spolupracovalo s Karlovarským krajem, který má odbor, který se těmito dotacemi zabývá," uvedl opoziční zastupitel Tomáš Hybner (ČSSD).
Špatnou připravenost ale primátor odmítá. "Město Karlovy Vary je naopak v rámci statutárních měst na špici, protože je iniciátor řady jednání, zejména v rámci nového programovacího období. Město je jedním ze sedmi statutárních měst, které budou moci obsluhovat nějaké alokační prostředky," dodal Kulhánek.

Zdroj: ČTK