Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Karlovarský kraj schválil vyplacení dalších náborových příspěvků zaměstnancům ve zdravotních službách

Karlovarský kraj schválil vyplacení dalších náborových příspěvků zaměstnancům ve zdravotních službách

19. 7. 2023

Karlovarský kraj nepolevuje ve snaze zajistit dostatečné personální obsazení v nemocnicích a dalších zdravotních službách v regionu, opět proto poskytne motivační náborové příspěvky. Rada Karlovarského kraje na svém zasedání  schválila vyplacení tří příspěvků ve výši více než 527 tisíc korun. 

Karlovarský kraj schválil vyplacení dalších náborových příspěvků zaměstnancům ve zdravotních službách

Karlovarský kraj schválil vyplacení dalších náborových příspěvků zaměstnancům ve zdravotních službách

„Pokud chceme nabídnout obyvatelům kraje kvalitní zdravotní péči, musíme mít zajištěn dostatek odborného personálu. A právě náborové příspěvky se jeví jako solidní a velmi účinný nástroj pro získávání pracovníků v oblasti zdravotnictví. Jsem proto velmi rád, že nyní můžeme přispět nové všeobecné sestře a praktické setře, jež posílily tým Nemocnice Sokolov a také novému řidiči Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.      

Náborové příspěvky jsou určeny pro zaměstnance nemocnic v Karlových Varech, Chebu, Sokolově a Ostrově, Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, p. o. a zaměstnance Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče, p. o. Příspěvek mohou získat noví zaměstnanci, a to na základě splnění daných podmínek. Ty také stanovují minimální délku pracovního poměru v době trvání 3 let při minimálně polovičním úvazku.   

Maximální výši finanční podpory od Karlovarského kraje, 600 tisíc korun, může získat primář nebo odborný asistent v nemocnici, 400 tisíc korun pak lékař a 150 tisíc korun nelékařský zdravotnický pracovník.  

Karlovarský kraj od roku 2018 podpořil a získal 164 zdravotnických pracovníků, z toho 71 lékařů a 93 nelékařských zdravotnických pracovníků. Na tuto aktivitu vynaložil 61 miliónů korun. 

Autor: Jiří Duchek