Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Karlovarský kraj připravuje stěhování Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU)

Karlovarský kraj připravuje stěhování Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU)

16. 4. 2022

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) se přesune
z multifunkční KV Areny v Karlových Varech do nového působiště. Příliv válečných uprchlíků aktuálně slábne, a tak může Karlovarský kraj uvolnit KV Arenu pro sportovní aktivity a plánované jarní a letní akce. 

Karlovarský kraj připravuje stěhování Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU)

Karlovarský kraj připravuje stěhování Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU)

„V současnosti je centrum v KV Areně stále v provozu, ale denní počet uprchlíků z Ukrajiny poklesl ze zhruba 700 denně v průběhu března na zpravidla 100 lidí.  Abychom neblokovali nadále velkou plochu KV Areny a mohli se tam vrátit sportovci i návštěvníci kulturních akcí, ale zároveň abychom zachovali činnost centra, rozhodli jsme se pro jeho přemístění do nového depozitáře krajské knihovny v Karlových Varech Dvorech. Podle hasičů a celého týmu krizového řízení splňuje depozitář nároky na provoz KACPU a na potřebnou infrastrukturu. Navíc sídlí v těsné blízkosti Úřadu práce ČR, kde mohou zaregistrovaní uprchlíci rovnou vyřizovat potřebné agendy,“ upřesnil hejtman Petr Kulhánek. Na vybudování depozitáře získal kraj dotaci z EU, proto se nyní ještě s poskytovatelem dotace řeší, zda k dočasné změně užívání depozitáře vydá souhlas.

K přestěhování centra by mělo dojít do konce měsíce dubna. „Moc děkujeme za spolupráci vedení KV Areny a města Karlovy Vary, velký dík za pochopení a podporu patří klubu HC Energie a jeho fanouškům,,“ zdůraznil hejtman. V mezidobí se v depozitáři bude zázemí upravovat tak, aby od 1. května 2022 asistenční centrum bez problémů fungovalo v nových prostorách. Jeho provoz zůstane zachován podle současného režimu. KACPU přijímá uprchlíky  24 hodin denně a 7 dní v týdnu, přičemž registrace a s tím spojená administrativa probíhá denně od 8.00 do 18.00 hodin.

Autor: Jiří Duchek