Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Karlovarský kraj chce znovu vypsat zakázku na nákup ekologických autobusů

Karlovarský kraj chce znovu vypsat zakázku na nákup ekologických autobusů

24. 11. 2021

Karlovarský kraj by chtěl v co nejkratším čase znovu vypsat zakázku na nákup autobusů na CNG pro veřejnou dopravu v regionu. Do původního zadávacího řízení se totiž přihlásil jen jeden uchazeč, který navíc předložil nabídkovou cenu, jež výrazně převyšovala předpokládanou hodnotu veřejné zakázky. Rada Karlovarského kraje proto dnes odsouhlasila zrušení stávajícího zadávacího řízení s tím, že urychleně začne příprava nového.

Karlovarský kraj chce znovu vypsat zakázku na nákup ekologických autobusů

Karlovarský kraj chce znovu vypsat zakázku na nákup ekologických autobusů

Původní otevřené zadávací řízení kraj vyhlásil v červnu letošního roku prostřednictvím profilu zadavatele E-ZAK. Administraci zakázky zajišťovala advokátní kancelář Rowan Legal. „Naším cílem je, aby ve veřejné dopravě po celém kraji jezdily moderní ekologické autobusy na CNG. Pro cestující jsou moderní autobusy komfortnější, navíc mají vliv i na zlepšení kvality životního prostředí. Kraj na jejich pořízení získal v minulosti dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu v celkové výši téměř 592 milionů korun. Vzhledem k tomu, že se ale do zadávacího řízení přihlásil jen jeden uchazeč a nabídková cena byla více než jedenkrát vyšší oproti předpokládané hodnotě zakázky včetně opce, po pečlivém zvážení všech okolností schválila Rada kraje zrušení zadávacího řízení. Co nejrychleji jej ale chceme vyhlásit znovu, abychom nepřišli o získanou dotaci,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Karlovarský kraj se pro veřejnou dopravu na území regionu chystá pořídit 109 malých autobusů a 61 středních autobusů na CNG. Půjde o ekologické bezbariérové klimatizované autobusy s moderním odbavovacím a informačním systémem.

Autor: Jiří Duchek