Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Karlovarský chce pokračovat v podpoře projektu Senior Pas v roce 2021

Karlovarský chce pokračovat v podpoře projektu Senior Pas v roce 2021

18. 3. 2021

Senior Pas představuje projekt zaměřený na podporu obyvatel Karlovarského kraje od 55 let. Jeho podstatou je vytvoření sítě partnerských míst, kde jsou poskytovány slevy držitelům karty Senior Pas. A právě podporu projektu ve výši jednoho milionu korun z krajského rozpočtu odsouhlasila Rada Karlovarského kraje na svém zasedání.     

Karlovarský chce pokračovat v podpoře projektu Senior Pas v roce 2021

Karlovarský chce pokračovat v podpoře projektu Senior Pas v roce 2021

„Zájem o vystavení Senior Pasu stále roste. Jen za minulý rok si o něj zažádalo 1325 lidí. V současné době evidujeme již 18 389 registrovaných držitelů Senior Pasu. S tím ale souvisí také snaha kraje zapojit do spolupráce co nejvíce partnerů. V loňském roce se podařilo získat 59 nových poskytovatelů služeb, kteří rozšíří již tak pestrou nabídku slev,“ uvedl radní pro oblast sociálních věcí Robert Pisár.     

Senior Pas nabízí možnost uplatnění slev v oblasti volnočasových a sportovních aktivit, zdraví, lázeňství a wellness, stravování, ubytování a cestování. Držitelé Senior Pasu mohou využít také zvýhodněného vstupného do muzeí a galerie, nebo uplatnit slevu na nákupy spotřebního zboží bez ohledu na odvětví.     
Peníze z rozpočtu Karlovarského kraje by měly pokrýt aktivity a organizační zajištění projektu tak, aby mohl pokračovat i nadále. Mimo jiné budou využity například na pořádání vzdělávacích a společenských akcí pro seniory, na provoz kontaktní linky, zpracování a vydání Katalogu slev, dále na provoz a aktualizace webových stránek projektu, mobilní aplikaci Senior Pas a další.    

O finanční podpoře projektu Senior Pas bude rozhodovat ještě Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém příštím zasedání. 

 

Autor: Jiří Duchek