Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Kandidáti hnutí STAN uspěli v řadě velkých měst Karlovarského kraje

Kandidáti hnutí STAN uspěli v řadě velkých měst Karlovarského kraje

27. 9. 2022

Je po volbách do obecních zastupitelstev. Rádi konstatujeme, že kandidátky čistě za hnutí STAN nebo s jeho podporou uspěly ve větších i menších městech kraje. Poprvé tak mají Starostové mandáty zastupitelů v Karlových Varech, Aši nebo Mariánských Lázních. Stejný počet zastupitelů obhájili naši kandidáti v Sokolově, kandidátka STAN ve Františkových Lázních s největší pravděpodobností znovu usedne do nejužšího vedení města.

Kandidáti hnutí STAN uspěli v řadě velkých měst Karlovarského kraje

Kandidáti hnutí STAN uspěli v řadě velkých měst Karlovarského kraje

Vnímáme tyto výsledky jako vysvědčení o práci v zastupitelstvech a na radnicích v předchozích letech a rádi bychom poděkovali každému jednomu z občanů, kteří nás ve volbách podpořili.

Zároveň si ale uvědomujeme, že do komunálních voleb zasáhla velkou měrou témata celostátní, mnohdy bez vazby na konkrétní město či obec. Na mnoha místech se do popředí prodrali lidé zcela bez komunálních zkušeností, lidé neznámí, které vynesla pouze nespokojenost s obecným stavem věcí, vládou, inflací, nebo vysokými cenami energií. Mnohé politické subjekty se nebály spojovat tato – nepochybně tíživá – témata s vedením měst a obcí, tedy úrovní politiky, která je skutečně může ovlivnit jen z velmi malé části. To považujeme za nevhodné a vzhledem k nemožnosti tyto problémy ovlivnit z komunální úrovně – i za velmi zavádějící.  

Krajský předseda Robert Pisár k tomu dodává: „Ve všech městech a obcích, kde lidé za STAN nebo s podporou kandidovali, jsme objevili skutečné tahouny a lídry. Tito lidé na sebe vzali odpovědnost za místní kampaň a odvedli největší část práce. Těmto vzácným lidem tímto vzkazuji, jste skvělí a jsem hrdý, že mohu být s vámi součástí STANu. Pokud jste neuspěli a mandát nezískali, nezoufejte, váš čas přijde! Znám to z vlastní zkušenosti, poctivě pracovat a nekrást, se dlouhodobě vyplácí."     

Všem našim kandidátům děkujeme za odvedenou práci v kampani a zvoleným přejeme mnoho úspěchů v zastupitelstvech. Poděkování míří i ke každému z těch, kdo nám jak v uplynulých letech, nebo před letošními volbami drželi palce, pomáhali, či se jakýmkoli způsobem podíleli na podpoře a propagaci nezávislých, transparentních a realistických politických vizí, které Starostové a nezávislí reprezentují. Děkujeme.

Autor: Jiří Duchek