Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Jiří Klsák (STAN): "Kraj zvyšuje dotace na kulturu o čtvrtinu, podpoří 137 kulturních akcí."

Jiří Klsák (STAN): "Kraj zvyšuje dotace na kulturu o čtvrtinu, podpoří 137 kulturních akcí."

22. 2. 2023

Karlovarský kraj stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce podpoří konání kulturních akcí napříč celým regionem. Dobrou zprávou je, že celkem půjde o 6 milionů korun, což je o 1,5 milionu více než v roce loňském.

Jiří Klsák (STAN): "Kraj zvyšuje dotace na kulturu o čtvrtinu, podpoří 137 kulturních akcí."

Jiří Klsák (STAN): "Kraj zvyšuje dotace na kulturu o čtvrtinu, podpoří 137 kulturních akcí."

„Podpořeno bylo celkem 137 žádostí, které splnily požadované podmínky,“ vysvětlil krajský zastupitel Jiří Klsák. „Nejvyšší možná poskytnutá částka byla 200 000,- Kč, nejnižší potom 10 000,- Kč. Žádosti se sešly z celého Karlovarského kraje, od jedinců a spolků až po obce a města. Mezi nimi byly převážně aktivity tradiční, ale příležitost dostaly i aktivity veskrze nové,“ dodává Klsák.

O jaké kulturní akce se jedná? Je jich celá řada. Mezi podanými žádostmi převažovaly hudební produkce, a to všech žánrů, od rockových festivalů jako karlovarské Vary Good Fest a Tři kříže Fest a Rock iN Roll v Nové Roli, jazzovou hudbu a menší hudební slavnosti, po hudbu vážnou jako karlovarské Dvořákovské slavnosti, Mezinárodní festival J.C.F. Fischera a koncerty v kostele sv. Anny v Sedleci.

Podpořeny byly i četné městské slavnosti, filmové a divadelní přehlídky, výtvarné a historické projekty (Paměť národa). Karlovarský kraj přispěje i na zahájení lázeňské sezony v některých našich lázeňských městech (Karlovy Vary, Jáchymov). Všechny projekty doporučené krajskou památkovou a kulturní komisí již byly schváleny Radou Karlovarského kraje, žádosti podané samosprávou však musí ještě schválit Krajské zastupitelstvo, které se jimi bude zabývat na svém zasedání 27. února 2023.

Autor: Jiří Duchek, Jiří Klsák