Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Hnutí STAN v Karlovarském kraji uspělo v komunálních i senátních volbách

Hnutí STAN v Karlovarském kraji uspělo v komunálních i senátních volbách

24. 10. 2018

Hnutí STAN stavělo úspěšné kandidátky v celkem 24 obcích v kraji. Na kandidátkách STAN pak bylo zvoleno celkem 107 zastupitelů. V Karlovarském kraji se podařilo navázat na celostátní trend, a to je postupné ukotvení STAN ve větších městech. Nejvýraznější úspěch hnutí zaznamenalo v Chebu, kde jím podporovaná kandidátka VPM získala přes 45 % hlasů a absolutní většinu v zastupitelstvu. V senátním obvodu č. 2 pak Miroslav Balatka vyhrál první i druhé kolo senátních voleb a stal se novým senátorem.

Hnutí STAN v Karlovarském kraji uspělo v komunálních i senátních volbách

Hnutí STAN v Karlovarském kraji uspělo v komunálních i senátních volbách

V současné době ještě probíhá soudní přezkum voleb v Mariánských Lázních či Chebu, nedůvěra ve volební výsledky však zasáhla i menší obce, výsledky se tak budou přezkoumávat například i v Okrouhlé. I přes tyto překážky však Jitka Pokorná, krajská předsedkyně STAN a starostka Nové Role, hodnotí souhrnně volby: “Hnutí STAN postoupilo opět o kus dále. Ukázali jsme, že umíme bojovat malé obce, největší radnice i Senát.”

Miroslav Plevný, člen krajského výboru STAN a děkan Ekonomické fakulty ZČU, hodnotí chebský úspěch: „Cheb se stal názorným příkladem toho, jak se dá trpělivou a dlouhodobou prací uspět.  Není to nahodilé, stojí za námi mnohaleté úsilí o prosazování zájmů poctivých občanů města. Současný soudní přezkum volebních výsledků na věci podle mého názoru nemůže nic změnit.“

Miroslav Balatka, senátor za obvod č. 2, uzavírá: “Jsem rád, že se ukázalo, že poctivá kampaň a smysluplný program mají stále v dnešní době své místo a voliči ji ocení. Za těch mnoho týdnů jsem se potkal se stovkami a stovkami lidí a vím jedno – bude mi ctí hájit jejich zájmy.”

Autor: Erich Kříž