Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Hnutí STAN podporuje ochranu dětí před sexuálním násilím

Hnutí STAN podporuje ochranu dětí před sexuálním násilím

28. 6. 2024

Oblastní předseda Hnutí STAN za Ašsko, Jan Michlo, se zúčastnil workshopu zaměřeného na ochranu dětí na internetu, který se konal 29. května 2024 v kulturním centru LaRitma v Aši. Akci pořádala organizace KARO e.V. ve spolupráci s městem Aš a Innocence in Danger e.V.

 

Hnutí STAN podporuje ochranu dětí před sexuálním násilím

Hnutí STAN podporuje ochranu dětí před sexuálním násilím

Tematický den s názvem „Ochrana dětí na síti" měl za cíl posílit přeshraniční spolupráci mezi odborníky a pracovníky úřadů z České republiky a Německa. Během akce byla poskytnuta důležitá osvěta a informace o aktuálních rizicích a ochraně dětí v digitálním světě.

V první části programu proběhla odborná diskuze a workshop nazvaný „Sexuální zneužívání dětí prostřednictvím digitálních médií". Ředitelka Innocence in Danger e.V., Julie von Weiler, nabídla účastníkům intenzivní úvod do problematiky ochrany dětí online. Účastníci diskutovali o příležitostech a rizicích internetu a dostali praktické tipy pro profesionály, jak lépe chránit děti před digitálním zneužíváním.

Další částí akce byla prezentace odborníků z oblasti sociální práce a práva. Mgr. František Cibulka, DiS., vedoucí sociálního odboru MěÚ Aš, a Bc. Zdeňka Drozčáková, DiS., sociální pracovnice KARO e.V., představili téma sexuálních a mravnostních trestných činů v České republice. Závěrem vyzvali účastníky, aby děti vedli k vnímavosti svého okolí a sebeochraně, neboť včasný zásah odborníků může dětským obětem zachránit život.

Ve druhé části dne bylo veřejné promítání filmu „V síti" (2021), který odhaluje zneužívání dětí na internetu. Po filmu následovala diskuze s Julií von Weiler, ředitelkou KARO e.V. Cathrin Schauer-Kelpin a dalšími odborníky. Diskutovalo se o taktice pachatelů na internetu a praktických tipech pro rodiče a děti, jak se chránit.

Akce byla podpořena Česko-německým fondem budoucnosti a městem Aš, které poskytlo prostory pro konání akce. Simultánní tlumočení zajistil tým profesionálních překladatelů a kvalitní catering dodala firma CroCro Cheb. Poděkování patří také týmům KARO e.V. za pečlivou přípravu tohoto významného dne.

Jan Michlo z Hnutí STAN ocenil význam této akce a zdůraznil nutnost dlouhodobé a intenzivní práce s dětmi na téma bezpečnosti na internetu. Zároveň zmínil i možnost dlouhodobé spolupráce s KARO e.V. a možnosti plánování dalších podobných workshopů a přednášek pro rodiče ohrožených dětí.