Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Hejtman Petr Kulhánek (STAN): "Těžko oponovat těm, kteří nechtějí naslouchat."

Hejtman Petr Kulhánek (STAN): "Těžko oponovat těm, kteří nechtějí naslouchat."

26. 5. 2023

Přestože do krajských voleb zbývá více než rok, útoky opozice běží naplno ze všech pozic, přičemž cíl je jasně definován – devastovat jméno hejtmana všemi dostupnými prostředky bez ohledu na míru podlosti a demagogie. Výjimečně v této disciplíně vyniká Jana Mračková Vildumetzová, pro kterou žádná smyšlenka a dezinformace není tabu, naopak je aktivně tvoří. Stává se tak se stále vyšší frekvencí, kdy  se o své osobě a krajské vládě dočítám v tiskových výstupech hnutí ANO, jak je špatně vše, na co sáhneme. 

Hejtman Petr Kulhánek (STAN): "Těžko oponovat těm, kteří nechtějí naslouchat."

Hejtman Petr Kulhánek (STAN): "Těžko oponovat těm, kteří nechtějí naslouchat."

Mnohá témata jsem se již snažil vysvětlit na zasedání krajského zastupitelstva, bohužel s nulovým efektem. Stále dokola posloucháme stejnou písničku. Považuji proto za nutné uvést na pravou míru některá tvrzení.

Vedení kraje rozhodně nenechalo uzavřít podatelnu Krajského soudu v Plzni se sídlem v prostorech Krajského soudu v Karlových Varech. Tato byla uzavřena v naprosté tichosti, o čemž jsme se dozvěděli až na základě stížností občanů, kteří se na nás obraceli. Proto jsem se také obrátil na Ministerstvo spravedlnosti České republiky a na předsedu Krajského soudu v Plzni se žádostí o sdělení, jaké důvody vedly ke zrušení podatelny, která poskytovala občanům našeho kraje možnost vyřizovat nezbytnou agendu bez nutnosti cesty na Krajský soud v Plzni. Zároveň jsem požádal o obnovu činnosti této podatelny. Ze strany ministerstva jsme obdrželi ujištění, že podatelna bude znovu otevřena. Nejen to – stále aktivně jednáme s ministerstvem spravedlnosti o ustavení plnohodnotné pobočky krajského soudu v Karlovarském kraji. Hnutí ANO v této věci neučinilo ani v minulosti nikdy vůbec nic.

K tématu uzavírání poboček České pošty se opět a znovu vracíme, ačkoliv jsme jej již projednali ze všech stran. Že musí dojít k restrukturalizaci České pošty, je naprosto zřejmé. Není možné, abychom problém podniku, který již mnoho let zpětně vykazuje ztrátové hospodaření, dále odsouvali. Co však považuji za neférové, je rozhodně absence komunikace mezi ministerstvem a vedení České pošty směrem k hejtmanům a  zejména ke starostům dotčených měst a obcí, ve kterých byly velmi nešťastně vytipovány pobočky určené k uzavření. Vesměs se jedná o pobočky, které byly vytěžovány a velmi jednoduše dostupné pro občany daného města či obce. Proto jsme se snažili s ministerstvem a vedením České pošty jednat, ale naše možnosti byly značně omezené, protože rozhodnutí již nebylo možné zvrátit. I za malou výhru považuji jednání, kdy se podařilo alespoň domluvit změnu rušené pobočky, jíž občané v dané lokalitě hojně využívají za jinou, méně vytěžovanou. I nadále budeme podporovat vznik pobočky Partner Plus v obchodním  centru Fontána v Karlových Varech, o jejíž zřízení projevil zájem jeden z podnikatelů. Stejně tak na jednání s vedením České pošty jsem byl ujištěn, že dialog s obcemi nekončí a případné úpravy dostupnosti služeb budou dále projednávány s jednotlivými starosty – ať ve smyslu poboček Pošta partner nebo úpravy, prodloužení provozní doby. Resumé z toho jednání mají všichni dotčení starostové ode mne k dispozici.

Je totiž velmi jednoduché neustále vykřikovat otřepaná hesla o neschopnosti vedení kraje a hejtmana. Tuto cestu si však naše opozice zvolila za vlastní, s nebývalou agresivitou,  a tak nám nezbývá než věřit ve zdravý lidský rozum a ve schopnosti zdravého úsudku vnímavé společnosti.

Autor: Jiří Duchek, Petr Kulhánek


Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka

Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka