Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Hejtman Petr Kulhánek (STAN) a radní Robert Pisár (STAN) jednali se zástupci Svazu důchodců v Karlovarském kraji

Hejtman Petr Kulhánek (STAN) a radní Robert Pisár (STAN) jednali se zástupci Svazu důchodců v Karlovarském kraji

25. 6. 2021

Na krajském úřadě se konalo setkání hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka a radního pro oblast sociálních věcí Roberta Pisára se zástupci Svazu důchodců v Karlovarském kraji. Na schůzce byli přítomni, kromě předsedkyně krajské organizace Marie Majdlové, také předsedové z Mariánských Lázní, Karlových Varů a Lokte. Předmětem jednání bylo seznámení s aktivitami svazu, ale také vzájemná domluva na další spolupráci.     

Hejtman Petr Kulhánek (STAN) a radní Robert Pisár (STAN) jednali se zástupci Svazu důchodců v Karlovarském kraji

Hejtman Petr Kulhánek (STAN) a radní Robert Pisár (STAN) jednali se zástupci Svazu důchodců v Karlovarském kraji

„Jsem velmi rád, že se toto setkání uskutečnilo, protože předsedové svazu přišli s několika nápady a připomínkami, jak bychom jim mohli pomoci v jejich práci, kterou vykonávají ve svém volném čase a bez nároku na honorář. Karlovarský kraj na seniory nezapomíná a vnímá důležitost jejich postavení ve společnosti a zároveň se snaží o to, aby byli aktivně zapojeni do života. A právě společná setkání nám pomáhají nahlédnout do jednotlivých akcí a projektů, protože je máme zprostředkované přímo od seniorů samotných,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Senioři seznámili zástupce kraje se svou činností a představili hlavní a tradiční akce, které jsou pro členy svazu pořádány. Zároveň kraj požádali o zjednodušení administrace žádostí o udělení dotací pro aktivity seniorů a úpravu účelu poskytnutí těchto dotací. „Chápeme, že pro starší lidi může být náročné vyplňovat online formulář, který je nutný pro přihlášení do dotačního programu. Budeme se proto snažit tuto variantu usnadnit a na základě žádosti ze strany seniorů zapracujeme také na úpravě využití dotačních peněz, protože předsedové svazu upozornili na příliš přísné podmínky, které jim neumožňují hradit potřebné náklady v rámci konání akcí,“ doplnil radní Robert Pisár.

„Chceme navázat na spolupráce se Svazem důchodců Karlovarského kraje z předchozích let a ukázat tak seniorům, že je považujeme za rovnocenné partnery k jednání,“ uzavřel hejtman Petr Kulhánek. Účastníci setkání se také dohodli na ocenění vybraných členů svazu v rámci slavnostního večera konaného u příležitosti vyhlášení výsledků ankety Senior roku 2021. 

 

Autor: Jiří Duchek