Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Hejtman Kulhánek představil ministrovi kultury pokračující obnovu Císařských lázní

Hejtman Kulhánek představil ministrovi kultury pokračující obnovu Císařských lázní

8. 7. 2022

Do budovy národní kulturní památky Císařské lázně, kterou nechává revitalizovat Karlovarský kraj, dnes pozval hejtman Petr Kulhánek ministra kultury Martina Baxu. Společně si prohlédli postup prací, montáž zastřešení a prostor pro vestavbu multifunkčního sálu v atriu budovy. Ministerstvo kultury dosud přispělo na obnovu Císařských lázní téměř 400 miliony korun.

Hejtman Kulhánek představil ministrovi kultury pokračující obnovu Císařských lázní

Hejtman Kulhánek představil ministrovi kultury pokračující obnovu Císařských lázní

„Jsem moc rád, že jsem pana ministra mohl seznámit s historií památky i s tím, jak pokračují stavební práce. Sám byl velmi překvapen rozsahem rekonstrukce, ale co ho nejvíc zaujalo, je projekt víceúčelového sálu a jeho vestavby do atria budovy. Věřím, že se sem pan ministr ještě s odstupem času dostane, aby mohl porovnat, jak se památka rychle mění. A poté ho v červnu 2023 rádi přivítáme na slavnostním otevření Císařských lázní pro veřejnost,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Podle ministra Martina Baxy má projekt vestavěného sálu, který bude v první řadě sloužit Karlovarskému symfonickému orchestru, velký potenciál. „Připadá mi zajímavý v kontextu historie i budoucnosti Císařských lázní a vidím v tom velkou perspektivu. Finance, kterými ministerstvo přispělo na obnovu budovy, jsou zde využity velmi dobře,“ řekl ministr a ocenil i finanční přispění města na revitalizaci budovy.

V současnosti je na obnově budovy prostavěno okolo půl miliardy korun. Dokončení rekonstrukce je v plánu během března příštího roku, v červnu se pak budova otevře všem návštěvníkům.

Autor: Jiří Duchek