Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Hejtman jednal s velvyslancem z Izraele

Hejtman jednal s velvyslancem z Izraele

4. 6. 2021

Hejtman Karlovarského kraje přivítal na krajském úřadě izraelského velvyslance Daniela Merona s dalšími hosty. Hlavním bodem jednání byla domluva o budoucí intenzivní spolupráci kraje s vybranými regiony Izraele.

Hejtman jednal s velvyslancem z Izraele

Hejtman jednal s velvyslancem z Izraele

„Setkáním jsme navázali na dřívější spolupráci, kterou jsme započali před několika lety, při budování partnerství mezi městem Karlovy Vary a izraelským městem Eilat. Hosté se zajímali o současné dění v kraji, proto jsem jim přiblížil začínající proces transformace regionu, ale zmínil také velmi důležitý restart lázeňství a cestovního ruchu. Tento čas považuji za naprosto ideální pro další rozvoj vztahů mezi naším regionem a Izraelem. Jsem si jistý, že případná spolupráce by byla pro kraj velkým přínosem“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.     

Izraelský velvyslanec Daniel Meron shledává v Karlovarském kraji velký potenciál v možnostech spolupráce, a to zejména v oblasti moderních technologií, inovací, výzkumu, vzdělávání a rozvoje lázeňství a cestovního ruchu.     

„Pan Meron se zajímal o možnost investičních příležitostí v našem kraji a také o spolupráci našich a izraelských inovačních center. Z pohledu Karlovarského kraje vidíme prostor pro kooperaci také v oblastech informačních a moderních technologiích, balneologie a lázeňství. Zároveň bychom chtěli spolupráci směřovat k rozvoji našich plánovaných inovačních a výzkumných aktivit“, doplnil hejtman Petr Kulhánek.     

Na základě jednání se obě strany dohodly na další návštěvě v Karlovarském kraji. Ta by se měla uskutečnit na podzim letošního roku. Do regionu by zavítala izraelská skupina složená ze zástupců veřejné správy, podnikatelů a investorů, dále odborníků z vědy, výzkumu a vzdělávání. Na základě jednání by pak měly být představeny reálné možnosti budoucí spolupráce mezi Karlovarským krajem a Izraelem. Do příprav této důležité návštěvy se na české straně zapojí také Pavel Smutný, který je prezidentem Česko-izraelské smíšené obchodní komory a Josef Středula, jež dlouhodobě podporuje aktivity státu Izrael v České republice. 

 

Autor: Jiří Duchek