Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Dokončení dálnice z Karlových Varů do Prahy se dále posouvá, alespoň však známe termín. 8 let.

Dokončení dálnice z Karlových Varů do Prahy se dále posouvá, alespoň však známe termín. 8 let.

24. 4. 2018

Stavbu některých úseků dálnice z Karlových Varů do Prahy zbrzdilo nutné opakování posouzení vlivu na životní prostředí. Další úseky na Karlovarsku se budou stavět až jako poslední. Více v článku ze serveru idnes.cz:

Dokončení dálnice z Karlových Varů do Prahy se dále posouvá, alespoň však známe termín. 8 let.

Dokončení dálnice z Karlových Varů do Prahy se dále posouvá, alespoň však známe termín. 8 let.

Ministr to řekl v pondělí u příležitosti vládní návštěvy v Karlovarském kraji.

Dostavba dálnice D6 z Prahy do Karlových Varů je pro Karlovarský kraj, který se dlouhodobě snaží o její urychlení, velkým tématem. Nedokončené dálniční spojení brání kraji podle jeho vedení v dalším hospodářském rozvoji.

„Musíte si uvědomit, že s tou dálnicí dlouho nikdo nic nedělal. My jsme zahájili v minulém roce a na začátku tohoto roku tři úseky dálnice, které se reálně staví, ale to opravdu nejde ze dne na den. Já si dokonce myslím, že rok 2026 je rokem, který je napjatým. Jestli to stihneme, já budu velmi rád,“ řekl Ťok. Stavba dálnice D6 podle něj u předchozích vlád neměla prioritu.

Dostavět zbývá z dálnice D6 ještě osm úseků, celkem dlouhých asi 63 kilometrů. „V současné době jsme požádali o vydání stanoviska EIA ve Středočeském kraji, v Ústeckém kraji budeme žádat do měsíce. Ve zbývající části v Karlovarském kraji, kde se dotýkáme evropsky významné lokality, musíme znovu projít zjišťovacím řízením. Kromě úseku Žalmanov-Olšová Vrata mají všechny stavby územní rozhodnutí,“ popsal šéf Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa. Všechny stavby by podle něj měly být zahájeny do roku 2020, nejpozději do roku 2021.

Koncem loňského roku byla zahájena stavba úseku mezi Novým Strašecím a Řevničovem a obchvatu Řevničova na Rakovnicku, oba úseky by měly být dokončena do srpna 2020. Letos začala stavba obchvatu Lubence na Lounsku, potrvá do roku 2021.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/dalnice-d6-dokonceni-2026-063-/eko-doprava.aspx?c=A180416_095052_eko-doprava_jj

Autor: Erich Kříž