Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Do průmyslové zóny v Ostrově míří další firma. Práci dá desítkám lidí

Do průmyslové zóny v Ostrově míří další firma. Práci dá desítkám lidí

16. 12. 2013

Do ostrovské průmyslové zóny míří další investor. Svůj závod tam chce postavit společnost KE Ostrov - Elektrik, která už ve městě působí. Vyrábí elektrosoučástky pro automobilový průmysl a vedení města předpokládá, že by její nový závod v průmyslové zóně mohl dát práci několika desítkám lidí.
Do průmyslové zóny v Ostrově míří další firma. Práci dá desítkám lidí

Do průmyslové zóny v Ostrově míří další firma. Práci dá desítkám lidí

"Společnost v Ostrově už funguje, jenže stávající prostory jí logisticky nevyhovují. Do budoucna myslí na rozšiřování výroby, což by Ostrovu přineslo další pracovní místa," řekl starosta Pavel Čekan.
Ostrovští zastupitelé schválili prodej pozemků firmě KE Ostrov - Elektrik v severní části průmyslové zóny už koncem listopadu. Jejich celková výměra je 26 148 metrů čtverečních.

Za jeden metr čtvereční zaplatí společnost cenu stanovenou znaleckým posudkem, která je 50 korun plus náklady na převod, daň z nemovitosti a odvody související s vynětím pozemku z půdního fondu.
Vedení města předpokládá, že by firma mohla začít stavět na jaře. Příští středu slavnostně podepíšou zástupci Ostrova s investorem smlouvu.
Majitelem největší části parcel v průmyslové zóně je stále společnost Mahle Behr, která koupila zhruba 20 hektarů a chtěla tam postavit svůj největší český závod. O její pozemky má už zájem další společnost.
"Volné místo v zóně ještě máme. Jednu část bychom chtěli mít my, tedy Ostrov, a uvažujeme o vybudování komunitní kompostárny. Počkáme ale, zda na projekt nebude vypsaná nějaká výzva, do které bychom jej mohli přihlásit," prozradil starosta.
Vedení radnice jedná také se společností specializovanou na zdravotní potřeby a s dalším velkým investorem, o kterého v kraji velmi stojí.
 

Zdroj: idnes.cz

Autor: Jana Plechatá