Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Další krok ekonomické soudržnosti – vodík pro uhelné regiony

Další krok ekonomické soudržnosti – vodík pro uhelné regiony

7. 4. 2023

Hejtmani uhelných regionů podepsali na Ministerstvu životního prostředí vodíkové memorandum. Cílem je větší mezikrajská spolupráce pro rozvoj vodíkových technologií

Další krok ekonomické soudržnosti – vodík pro uhelné regiony

Další krok ekonomické soudržnosti – vodík pro uhelné regiony

Transformující se uhelné regiony budou společně usilovat o co nejvhodnější nastavení evropské a české legislativy tak, aby nejen u nich v krajích bylo možné dobře rozvíjet výrobu, distribuci a spotřebu vodíku.

„Jsem velmi rád, že jsme podpisem memoranda získali ke spolupráci dva velmi silné partnery. Moravskoslezský a zejména Ústecký kraj již mají s touto problematikou zkušenosti, které pro nás budou velmi cenné. Karlovarský kraj již nechal zpracovat studii, která ukazuje, jakým směrem se můžeme v oblasti vodíku ubírat. V současné době otevíráme také otázku vodíku ve veřejné dopravě, naše kroky teď budou směřovat k tomu, abychom jej mohli postupem času využívat jako zdroj energie pro veřejnou dopravu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

„Pokud si nezačneme pomáhat mezi sebou i jako strukturálně postižené regiony, tak si můžeme o kohezi jen povídat, proto je skvělé, že se připojujeme k větším krajům v rozvoji vodíkové ekonomiky,“ dodává Erich Kříž, předseda STAN Karlovarského kraje.

 

Autor: Jiří Duchek, Erich Kříž, Petr Kulhánek