Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Činnost opozici i mimo ni

Činnost opozici i mimo ni

25. 5. 2023

Máme za sebou více než půl roku, kdy naši chebští zastupitelé bojují v opozici za to, aby práce předchozího vedení města nepřišla úplně vniveč, ač často marně. Je faktem, že zejména ekonomické okolnosti nedovolují investovat všude plnými hrstmi, ale s kroky nynější Rady často nemůžeme souhlasit. Mimo důkladnou opoziční práci se však zástupci STAN realizují i jinak.

Berta Majerníková, oblastní předsedkyně STAN Chebsko

Berta Majerníková, oblastní předsedkyně STAN Chebsko

Stejně jako v posledních pěti letech i letos objedou naši zastupitelé na kolech okrajové části Chebu, aby se setkali s místními obyvateli a probrali s nimi jejich problémy a záměry města v dané lokalitě. Relevantní podněty poté předají vedení města i příslušným odborům radnice a dohlédnou, aby byly řešeny.

Členové naší oblasti dále připravují aktivity a projekty, které bychom chtěli v blízké době představit veřejnosti. Mezi stěžejní projekt patří návrh na otevření Centra pro plzeňský spolek Maminy s rakovinou, který by byl primárním centrem pro celý Karlovarský kraj. Dle statistik patří právě Karlovarský kraj mezi nejvíce postižený region v onemocnění rakovinou ženských orgánů. Dle zakladatelky spolku nám náleží prvenství v ČR.

Pro pacientky, kterým byla diagnostikována tato zákeřná nemoc, je velmi důležitá psychická pomoc, vědět kam se obrátit, pomáhat rodině, aby vše zvládli únosným způsobem. A to by mělo být právě takové centrum.

Pevně věřím, že společnými silami a ve vzájemné podpoře budeme nadále směřovat své úsilí k vylepšování obrazu našeho hnutí nejenom v Chebu a k aktivnímu zapojení se do veřejného dění.

Berta Majerníková, oblastní předsedkyně STAN Chebsko

Autor: Jiří Duchek, Berta Majerníková