Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Archiv voleb Volby 2013 Ing. Petr Kulhánek

Ing. Petr Kulhánek

27. 9. 2013

Kandidát ve volbách do Poslanecké sněmovny č. 4
Ing. Petr Kulhánek

Ing. Petr Kulhánek

Primátor města Karlovy Vary, zastupitel Karlovarského kraje (Karlovarská občanská alternativa).
Absolvoval VŠE Praha. Již při studiu byl zapojen do rodinného vydavatelství Promenáda.
Po absolutoriu pracoval v Praze ve společnosti HOPI a později ve funkci ředitele divize logistiky pro společnost Makro Cash and Carry. V roce 2000 se vrátil zpět do vydavatelství Promenáda, kde zastává funkci ředitele. Mezi roky 2005-2010 působil jako generální tajemník Světové federace novinářů a publicistů v cestovním ruchu FIJET. V roce 2006 byl zvolen do Zastupitelstva Karlových Varů, kde působí ve Finačním výboru. Spoluprovozuje filmový klub v Karlových Varech. V roce 2010 byl zvolen na kandidátce Karlovarské občanské iniciativy (KOA) zastupitelem města Karlových Varů a posléze se stal primátorem města. Od roku 2012 zasedá v Zastupitelstvu Karlovarského kraje, zvolen na kandidátce TOP 09 a STAN. Je ženatý, dvě děti.
 

Jeho hlavními volebními tématy jsou:
- nezastupitelná role lázeňství ve zdravotním systému ČR
- dopravní infrastruktura jako kritický faktor rozvoje regionu (napojení R6 na dálniční síť ČR)
- legislativa přímo ovlivňující praktický život v regionu (zákon o místních poplatcích, zákon na ochranu spotřebitele, zákon o reklamně - problematika cizojazyčných nápisů)

Mezi podporovatele pana Nešpora patří mimo jiné i starosta města Chodov a lídr Hnutí nezávislích Ing. Josef Hora:

"Pan Ing. Petr Kulhánek je pro mne, člověka, který v komunální oblasti pracuje od roku 1990, prototypem moderního primátora - konstruktivní, vstřícný, pracovitý a vždy respektující nezbytnost lidského přístupu při řešení jakékoliv záležitosti související s výkonem jeho funkce i mimo ni. Jsem přesvědčen o tom, že jeho působení v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR bude znamenat přínos pro celý náš region."

Více se o našem kandidátovi můžete dozvědět zde.