Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Archiv voleb Volby 2013 Ing. Jiří Nešpor

Ing. Jiří Nešpor

27. 9. 2013

Kandiát ve volbách do Poslanecké sněmovny č. 2
Ing. Jiří Nešpor

Ing. Jiří Nešpor

V roce 1979 ukončil studium na Provozně ekonomické fakultě Vysoké škole zemědělské v Praze, obor automatizované systémy řízení. Po absolutoriu pracoval jako programátor analytik v podniku PORS Praha, od roku 1990 byl soukromým podnikatelem. Později jako manažer vybudoval na zelené louce a provozoval sklad pneumatik koncernu Michelin pro střední a východní Evropu v Jesenici u Chebu. Již 10 let žije na Mariánskolázeňsku, kde v obci Zádub-Závišín vykonává sedmým rokem funkci starosty (STAN). Je krajským předsedou politického hnutí STAN a místopředsedou celostátního Sdružení místních samospráv ČR, loni byl jmenován členem Komise pro vnější vztahy Rady Karlovarského kraje. Hovoří třemi světovými jazyky.
       Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru Pavlu (1979) a syna Karla (1982) a ve druhém s manželkou MUDr. Lianou Nešporovou má syny Jakuba (1991) a Jana (1997). Je aktivním sportovcem (dříve reprezentant Československa v ragby), nyní lyžování, cyklistika, golf, turistika.
 

Jeho hlavním cílem v politice je "podpora českého venkova vůči  metropolím a morální očista politiky, mnohdy u nás právem považované za takřka nemravnou lidskou činnost".

 

 

Mezi podporovatele pana Nešpora patří mimo jiné i známá historička PhDr. Eva Dittertová:


"Férovost, činorodost, pracovitost a upřímnost. A držení se vytýčené cesty, i když okolo panuje "psí počasí". To jsou slova, která mne napadají při vyslovení jména Jiří Nešpor.

Více se o našem kandidátovi můžete dozvědět zde.
 
 

Autor: Pavel Felcán