Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Aktuality STAN v Karlovarském kraji nechce promarnit druhou příležitost v UNESCO

STAN v Karlovarském kraji nechce promarnit druhou příležitost v UNESCO

30. 3. 2021

Projekt "Great Spas of Europe - Slavné lázně Evropy" se blíží do finále. V pondělí bylo rozhodnuto, že 44. zasedání Výboru světového dědictví se uskuteční poprvé jako on-line konference v termínu 16. - 31. července 2021. Tam se bude rozhodovat, zda Františkovy Lázně, Karlovy Vary a Mariánské Lázně spolu s 8 dalšími evropskými lázněmi budou zapsány na list světového dědictví UNESCO.

STAN v Karlovarském kraji nechce promarnit druhou příležitost v UNESCO

STAN v Karlovarském kraji nechce promarnit druhou příležitost v UNESCO

"Karlovarský kraj neměl nikdy v historii větší příležitost v oblasti cestovního ruchu. Již dnes činí oblast lázeňství a cestovního ruchu v kraji kraje téměř 20% HDP. Pokud se povede zapsat v červenci letošního roku lázeňský trojúhelník na prestižní seznam světového dědictví UNESCO, bude to jako vyhrát Eurojackpot. Tři "Krumlovy", které jsou 40 km od sebe, nemá nikdo na světě. Odborníci zápis elitních lázeňských měst Evropy přirovnávají k zápisu Římské říše," říká starosta Františkových Lázní Jan Kuchař.

„Pokud se lázním podaří vstoupit do UNESCO, region to výrazně ovlivní. Kraj nechce tuto jedinečnou příležitost promarnit a doufejme, že i služby se připraví na možný zvýšený počet návštěvníků. Obecně se nyní snažíme ve spolupráci se starosty lázeňských měst oblast lázeňství po krizi restartovat,“ doplňuje hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Autor: Jiří Duchek