Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Aktuality První etapa Běhu pro budoucnost odstartovala kampaň v Karlovarském kraji

První etapa Běhu pro budoucnost odstartovala kampaň v Karlovarském kraji

8. 7. 2020

V pátek 3. července byla na Božím Daru odstartována kampaň krajských hnutí a stran ve složení STAN, KOA, VPM a TOP 09. Právě tam byl i cíl první pětadvacetikilometrové etapy běhu krajského lídra Petra Kulhánka, odstartovaná z Nejdku.

Společné foto z Božího Daru

Společné foto z Božího Daru

V cíli na Petra Kulhánka čekal u božídarského pivovaru Červený vlk zástup spolukandidátů ze všech zastoupených stran, ale i podporovatelů. Přímo na místě jej přivítala poslankyně Věra Kovářová Železná. „Karlovarský kraj je sice ze všech krajů nejmenší, nejchudší a navíc postižený korona virovou krizí, ale zároveň je krajem s ohromným potenciálem. Tahle prima parta zkušených komunálních politiků kolem Petra chce tento potenciál odemknout! Nepochybuji, že se jim to podaří!,“ neskrývala svou podporu trochu udýchanému lídrovi. „"Živou vodu" mají zatím jen v lahvích, ale až jí kraj pokropí, probudí ho k životu!,“ dodala.

Se slovy podpory se připojili i dva krajští senátoři – Jan Horník a Miroslav Balatka. „Pokud se má něco v našem kraji změnit, bez voleb to nepůjde. Tak to je. Myslím, že se povedlo na naši společnou kandidátku STANu a dalších stran dostat skvělé lidi, kteří mají "něco za sebou" a taky chuť s tím, jak to u nás v kraji nyní je, něco dělat,“ řekl Balatka.

Božídarský starosta a senátor Jan Horník poděkoval v úvodu Petru Kulhánkovi, že si vybral právě jeho obec jako cíl první etapy a zároveň symbolické místo k zahájení kampaně s ještě symboličtějším jménem. „Nakonec jaké jiné jméno než Boží Dar by se mělo spojit s pozitivní, na budoucnost orientovanou kampaní, při které se nejde, ale rovnou běží pro budoucnost,“ řekl.

Chebský starosta Antonín Jalovec sice nepřiběhl, ale jako nadšený cyklista přijel do nejvýše položeného města v ČR na kole. „Věřím, že se spolu s volbami blíží čas, kdy začneme otáčet kormidlo od nejchudšího a nejzaostalejšího kraje ke kraji, který dokáže získat peníze, být slyšet a prosadit se. Proto kandiduji. A kromě toho - být na kandidátce s osobnostmi, jakými jsou exprimátor Kulhánek, senátoři Balatka a Horník, starosta Kuchař či profesor Plevný, je pro mě výzvou a poctou!“

Krajský Běh pro budoucnost bude pokračovat i nadále, celkem 16 etapami v celkové délce 430 km. Podrobné informace naleznete na webu https://www.letospodstan.cz/ a na Facebookové stránce https://www.facebook.com/LetosPodSTAN. Záznamy jednotlivých etap ve formě živých videí z jednotlivých běhů jsou na https://www.instagram.com/LetosPodSTAN/.

Autor: Jiří Duchek