Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Aktuality Nebojme se politiky, pojďme volit

Nebojme se politiky, pojďme volit

31. 8. 2021

Přesto, že jsem se o domácí i světovou politiku již v průběhu studií zajímala, nikdy jsem v té době reálně neuvažovala, že bych opravdu aktivně do politiky vstoupila.  V roce 2018 však přišla nabídka politického sdružení VPM – Volba pro město, zdali bych měla zájem o spolupráci a eventuálně i o místo na kandidátce pro komunální volby. Bylo to pro mě obrovské překvapení a zároveň velká čest, neboť jsem již několik let s tímto sdružením názorově sympatizovala. Po komunálních volbách došlo v Chebu k obrovskému zvratu, tradiční politické strany naprosto vyhořely a politické sdružení VPM bylo naopak extrémně úspěšné. Na jednu stranu velká radost, na druhou obrovský závazek vůči voličům, který si všichni z nás uvědomovali a stále uvědomují. Práce v zastupitelstvu je velmi různorodá, jako zastupitelka se podílím na rozvoji města Chebu, mám možnost projevit svůj názor a přispět svým pohledem na některé problémy, které naše město a jeho obyvatele trápí.

Mgr. Markéta Mašková, zastupitelka města Cheb, kandidátka do Poslanecké sněmovny

Mgr. Markéta Mašková, zastupitelka města Cheb, kandidátka do Poslanecké sněmovny

Ráda bych svým příkladem pomohla překonat strach ze vstupu do politiky, myslím, že v dnešní době již mnoho lidí na politiku zanevřelo a přestala je zajímat. Právě nezájem o veřejné dění a občanská nečinnost ústí stále v hlubší politickou krizi, neboť nahrává neomezeným vládcům bez kontroly.

Jsem od přírody optimista a věřím, že to, co se povedlo u nás v Chebu na komunální úrovni, vloni ve volbách krajských a senátních v Karlovarském kraji, se letos povede také v parlamentních volbách. Pouze věřit však nestačí, ve volbách má každý z nás možnost ovlivnit jejich výsledek, proto bychom měli využít svou občanskou povinnost a být odpovědni sami k sobě i ke svému okolí, ať už jako kandidáti, nebo jako voliči.

Koalice Pirátů a hnutí STAN má ambice oslovit voliče všech věkových kategorií, kteří si přejí změnu. Ve svém týmu představuje čestné a schopné politiky, kteří jsou díky svým všeobecným i odborným znalostem schopni řídit naši zemi jako moderní a sebevědomou zemi v srdci Evropy.

Mgr. Markéta Mašková, zastupitelka města Cheb, kandidátka do Poslanecké sněmovny

Autor: Jiří Duchek, Markéta Mašková