Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Aktuality Fakulta ekonomická v Chebu dostala od města peníze na podporu činnosti

Fakulta ekonomická v Chebu dostala od města peníze na podporu činnosti

7. 2. 2019

Na obnovu vybavení či na prospěchové stipendium půjde částka půl milionu korun od města Cheb, které takto podpoří místní fakultu. Více v článku Jitky Dolanské ze serveru idnes.cz:

Fakulta ekonomická v Chebu dostala od města peníze na podporu činnosti

Fakulta ekonomická v Chebu dostala od města peníze na podporu činnosti

Díky dotaci může fakulta v rámci motivačního stipendijního systému odměnit studenty prvního ročníku, kteří dosáhli na střední škole vynikajících výsledků.

„Fakulta je už tři desetiletí pro město přínosem, a to v mnoha ohledech. Přivádí k nám mladé lidi, kteří zde někdy i zůstanou, organizuje pro seniory Univerzitu třetího věku, což je pro město velmi důležité. Studenti fakulty se podílejí i na některých projektech a průzkumech města,“ řekl chebský starosta Antonín Jalovec, který v pondělí předal trojici studentek městské stipendium ve výši dvou tisíc korun měsíčně.

„Příjemce motivačního stipendia musí být student prvního ročníku, který na střední škole dosáhl výborných výsledků. V tomto je chebská fakulta jedinečná,“ vysvětlila Miluše Bartoňková, vedoucí Centra celoživotního vzdělávání fakulty s tím, že letos se podařilo na stipendium dosáhnout hned třem dívkám.

Jednou z nich je Kristina Bernatová z Karlových Varů, která absolvovala Gymnázium Ostrov. Ta si za stipendium chce koupit nový notebook, část peněz utratí za dojíždění do školy v Chebu.

„Nejprve jsem se chtěla přihlásit na vysokou školu do Plzně. Ale když jsem se dozvěděla, že ten samý obor mohu studovat v Chebu, rozhodla jsem se zůstat doma. Nemusím tak být na koleji a vzdát se svých koníčků. Ve volném čase cvičím sportovní gymnastiku a navíc ke sportu vedu malé gymnastky,“ popsala Kristina Bernatová.

To Michaela Karafiátová z Lokte se po studiu pražské střední školy rozhodla pro Cheb cíleně.

„Velkoměsto není nic pro mne. S přítelem jsme se rozhodli, že se vrátíme do Lokte a já jsem ráda, že mohu studovat vysokou školu v regionu. Peníze se hodí na knížky, které ke studiu potřebuji,“ doplnila Karafiátová. Podobně chce stipendium využít i Nela Bambousková z Chranišova.

Město Cheb přispívá na činnost fakulty pravidelně. Podporuje tak například Centrum celoživotního vzdělávání fakulty, které mimo jiné organizačně zajišťuje kurzy Univerzity třetího věku pro chebské seniory, kde k nejnavštěvovanějším patří kurzy na trénink paměti, počítačové a jazykové kurzy, semináře o dějinách českých zemí a turistické atraktivity.

„Centrum celoživotního vzdělávání nabízí také blok předmětů prvého ročníku bakalářského i navazujícího magisterského studia ve studijním oboru Podniková ekonomika a management. Pro ty uchazeče, kteří nestihli do studia nastoupit v září minulého roku, je otevřena možnost zahájit studium již 15. února a nemusí čekat na nový akademický rok. Termín pro podání přihlášky je nejpozději do 11. února,“ přiblížila Miluše Bartoňková.

Doplnila, že hlavní výhodou studia v programu celoživotního vzdělávání je možnost rozložení prvního ročníku až do dvou let. To je výhodné například pro ty, kteří při studiu pracují nebo pečují o rodinu.

„Více informací o studijních možnostech na Fakultě ekonomické ZČU se dozvíte na www.fek.zcu.cz nebo na Dni otevřených dveří, který se v Chebu koná 25. ledna od 13 a od 15 hodin,“ řekla Bartoňková.

Dodala, že součástí bude prohlídka fakultních prostor, setkání se studenty i pedagogy a především šance získat veškeré informace o studiu ať prezenční či kombinovanou formou, o programu celoživotního vzdělávání či o nabídce kurzů Univerzity třetího věku.

Zdroj: https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/ekonomicka-fakulta-zcu-cheb-skola-skolstvi-studium-student-stipendium-dotace.A190122_452487_vary-zpravy_ba

Autor: