Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Aktuality Během pro budoucnost startuje STAN svou kampaň před volbami v Karlovarském kraji

Během pro budoucnost startuje STAN svou kampaň před volbami v Karlovarském kraji

29. 6. 2020

Kraj s budoucností, to je motto právě startující kampaně koalice krajských stran a hnutí. Kampaň začíná prvním ze série plánovaných běhů krajského lídra Petra Kulhánka, a to konkrétně pětadvaceti kilometrovou trasou z Nejdku přes Nové Hamry, Pernink a Abertamy do Božího Daru. Kulhánek vede společnou kandidátku koalice krajských stran a hnutí, kterou tvoří Starostové a nezávislí, Karlovarská občanská alternativa, TOP 09 a Volba pro město Cheb.

Během pro budoucnost startuje STAN svou kampaň před volbami v Karlovarském kraji

Během pro budoucnost startuje STAN svou kampaň před volbami v Karlovarském kraji

„Jsem celoživotní sportovec a rád běhám dlouhé tratě. Do podzimu chci proto oběhnout celý Karlovarský kraj, potkávat se s lidmi a mluvit o tom, co je třeba u nás v kraji změnit a jaká jsou naše řešení,“ říká lídr kandidátky Petr Kulhánek (KOA). 

„Během pro budoucnost chceme jasně říct, že je třeba dohnat co kraji uteklo, že musíme přidat a zrychlit. Máme dost planých slibů a PR proklamací, které nikam nevedou. Víme, že náš kraj může fungovat lépe, být víc slyšet a prosadit se.“

Hlavními tématy volební kampaně jsou především o ekonomický rozvoj regionu, intenzivní tlak na dokončení dálničního spojení s Prahou, rozšíření přeshraniční spolupráce, důraz na kvalitní finančně udržitelné zdravotnictví a školství, snížení byrokracie pro sociální služby a jejich vyvážené financování  a zatraktivnění kraje pro turisty a lázeňské hosty.

Problémů, které je třeba začít na kraji okamžitě řešit, je ale víc. „Karlovarský kraj se musí konečně naučit získávat peníze a všestranně podporovat své občany a podnikatele. Říkám ne vylidňování našeho kraje. Lidé se sem musejí mít proč vrátit,“ říká Kulhánek a dodává: usilujeme o kraj s budoucností a doběhneme si pro ni.“

Koalice představuje klíčové programové body, mezi něž patří kvalitní a bezpečná doprava, podpora lidského kapitálu, zefektivnění čerpání prostředků z EU, diverzifikace ekonomiky, moderní a transparentní správa bez korupce a trafik, podpora sportu a odpovědnost k životnímu prostředí.

„Dejte nám hlas, víme, co dělat lépe než dnešní garnitura. Postavíme novou koalici s dalšími demokratickými stranami! Je na čase začít to dělat pořádně! Bez ANO a bez prorůstání Agrofertu do správy republiky,“ uvedl Robert Pisár (STAN).

„Neklademe si malé cíle. Víme ale, že náš kraj má obrovský potenciál, jen je ho třeba odemknout a využít,“ upřesnil Jan Kuchař, starosta Františkových Lázní.

„Chceme na krajskou úroveň přenést jak zvýšení informovanosti občanů, tak i rozšíření možností ovlivňovat krajské dění,“ doplňuje Antonín Jalovec, starosta Chebu.

Karlovarský kraj se dlouhodobě potýká s celou řadou neřešených problémů. Ekonomické zaostávání za zbytkem Česka se stále prohlubuje. Máme nejnižší mzdy v republice. Kraj opouštějí mladí a vzdělaní lidé a odcházejí za prací. Chybí kvalitní silnice a dálniční spojení. Čelí nezaměstnanosti, nejvyššímu počtu exekucí, obchodu s chudobou, upadajícímu školství. Chybí policisté, lékaři a zdravotní sestry. Odklon od uhlí, spolu se zánikem tisíců pracovních míst bude v následujících letech velkou zkouškou pro celý kraj. Aktuálně se kraj potýká s dopady koronavirové krize, což znamená další zátěž a každodenní komplikace.

Krajský Běh pro budoucnost bude pokračovat i nadále, celkem 16 etapami v celkové délce 430 km. Podrobné informace naleznete na Facebookové stránce www.facebook.com/LetosPodSTAN.

Autor: Jiří Duchek