Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Zemřel starosta Brna-Jihu Zdeněk Rotrekl.

Zemřel starosta Brna-Jihu Zdeněk Rotrekl.

13. 5. 2018

S lítostí oznamujeme, že nás navždy opustil Zdeněk Rotrekl. Dlouholetý člen Starostů a nezávislých a starosta městské části Brno-Jih.

Starosta Brna-Jihu Zdeněk Rotrekl.

Starosta Brna-Jihu Zdeněk Rotrekl.

Podle informací Brněnského deníku Rovnost se Rotreklovi přitížilo na sobotní večerní akci, kterou pořádala jeho městská část. „Když jsme přijeli na místo, staršího muže už resuscitovali přítomní svědci. Přes všechnu snahu záchranářů ale na místě zemřel,“ konstatovala mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Zdeňku Rotreklovi bylo 62 let.

"Ztratili jsme v něm velikou osobnost, poctivého starostu a slušného člověka. Upřímnou soustrast všem jeho pozůstalým," komentoval tragickou událost předseda oblastního sdružení STAN Brno-město Radomír Vondra.

Rotrekl se stal starostou Brna-Jihu za sdružení STAN – Šance pro jih loni v prosinci, když se rozpadla dosavadní koalice vedená starostou Danielem Kyprem z ANO. O tom, jak budou radní bez starosty pokračovat do říjnových komunálních voleb, se bude jednat.

"Zdeněk s námi kandidoval předloni v krajských volbách a spolupracovat s ním byla jedna radost. Měl kultivovaný projev a na čem jsme se domluvili, to platilo. Bude nám chybět nejen politicky, ale především lidsky. Rodina, Brno-Jih i Starostové v něm ztrácí mimořádného muže a laskavého člověka," vyjádřila soustrast poslankyně a předsedkyně STAN v Jihomoravském kraji Jana Krutáková.

Autor: Jakub Krainer