Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Založili jsme OS STAN Hodonínsko!

Založili jsme OS STAN Hodonínsko!

31. 3. 2019

Hodonínsko má svůj STAN! Respektive oblastní sdružení Starostů a nezávislých, které zde nově vzniklo. Opírá se o zkušené současné i bývalé starosty.

Oblastní sdružení STAN Hodonínsko na své ustavující schůzi.

Oblastní sdružení STAN Hodonínsko na své ustavující schůzi.

Předsedou Oblastního sdružení byl kolegy jednomyslně zvolen starosta Nové Lhoty Mgr. Antonín Okénka. Ustavující schůze OS STAN Hodonínsko se konala v Radějově. A právě radějovský starosta Mgr. Martin Hájek byl stejně přesvědčivě zvolen místopředsedou OS STAN Hodonínsko a pravou rukou Antonína Okénky.

"Jedná se o dva zkušené komunální politiky, kteří se těší důvěře širší veřejnosti. Vědí, co trápí náš venkov, co trápí Hodonínsko a jsou schopní spolupracovat při řešení a odstraňování problémů. Věřím, že Starostům nejenže neudělají ostudu, ale že STAN na Hodonínsku postaví zdravý a silný," sdělila poslankyně STAN Jana Krutáková, která se zakládací schůze osobně účastnila.

"My jsme dostali důvěru a pokusíme se STAN na Hodonínsku postavit na nohy. Co do počtu hlasů přepočtených na mandáty z posledních voleb jsme nejslabším regionem na jižní Moravě. To se pokusíme zvrátit formulací jasných postojů a budováním značky STAN," uvedl nově zvolený předseda Antonín Okénka.

"Naším prvním úkolem je formulovat takový program pro krajské volby, který skutečně reaguje na problémy Hodonínska. Pokud s ním uspějeme a podaří se nám prosadit potřebné změny, můžeme pomýšlet dál. Ale dobrá práce v obcích, které spravujeme a na úrovni kraje, to nás zdobí a na tom chceme stavět," dodal místopředseda Hájek.

Starostové si pro letošní rok uložili vybudovat buňku v Hodoníně a nabídnout spolupráci do krajských voleb nezávislým subjektům, kterým je politika STAN blízká.

Autor: Jakub Krainer