Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Založili jsme OS STAN Břeclavsko!

Založili jsme OS STAN Břeclavsko!

31. 3. 2019

Jedním z nejpočetnějších Oblastních sdružení Starostů a nezávislých, nejen na jižní Moravě, ale i v rámci republiky, je OS STAN Břeclavsko. Jeho historicky prvním předsedou byl zvolen starosta Moravského Žižkova Josef Osička.

OS STAN Břeclavsko na svém ustavujícím zasedání.

OS STAN Břeclavsko na svém ustavujícím zasedání.

Ustavující zasedání v penzionu U Maděričů v Moravském Žižkově hostilo 15 delegátů ze všech koutů Břeclavska. "Na Břeclavsku rosteme každý rok a jsme tomu rádi. Věřím, že Oblastní sdružení dá našemu společnému snažení pevnější řád a novou kvalitu," říká poslankyně STAN Jana Krutáková.

Právě ona jako loučící se krajská předsedkyně celou schůzi až do zvolení nového předsedy odřídila. Stal se jím starosta Moravského Žižkova Josef Osička. Místopředsedou mu delegáti členové zvolili Ondřeje Ďuriše z Břeclavi. "Děkujeme všem kolegům za důvěru a pokusíme se Vás nezklamat," řekl při přebírání otěží Josef Osička.

Cílem jeho předsednictví bude rozběhnout oblastní organizaci, vtisknout jí pravidelný řád, rozšířit už tak početné řady stoupenců STAN v regionu a konečně připravit za Břeclavsko program do krajských voleb 2020. "Většina z nás, co jsme se tu dnes sešli, máme starostenské zkušenosti a víme, co náš okres trápí. Teď bude naším úkolem spojit síly a řešit problémy Břeclavska společně. Věřím, že příští rok v krajských volbách uspějeme a dokážeme s řadou věcí pohnout," vysvětlil svůj cíl Osička.

OS STAN Břeclavsko zahájilo svou činnost. Hodně zdaru kolegové!

Autor: Jakub Krainer