Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Založili jsme OS STAN Blanensko!

Založili jsme OS STAN Blanensko!

31. 3. 2019

Ve Svitávce na Blanensku se uskutečnilo další zakládání Oblastního sdružení STAN. Blanenskou organizaci nově povede dlouholetý starosta obce roku Křtin František Novotný.

Nezávislí komunální politici na Blanensku spojují síly pod STAN. Ustavující schůze ve Svitávce.

Nezávislí komunální politici na Blanensku spojují síly pod STAN. Ustavující schůze ve Svitávce.

František Novotný má letité zkušenosti z krajského výboru STAN i z krajských a sněmovních voleb v barvách hnutí. Místopředsedou a pravou rukou se mu stal dlouholetý starosta Borotína Zdeněk Toul. "Půjde o dobré generály. Starostům tihle dva jednoznačně pomohou. Slušní politici a mají za sebou výsledky," ohodnotil volbu delegátů hostitel setkání a starosta Svitávky Jaroslav Zoubek.

V komunálních volbách na Blanensku Starostové navázali novou spolupráci v řadě obcí. Nejviditelněji v okresním Blansku s týmem Volba pro Blansko a také v Boskovicích s tamními Sportovci. "Teď je na nás, aby spolupráce komunálními volbami neskončila, ale pokračovala. Čekají nás krajské volby příští rok a Blanensko má hodně témat, které potřebuje vyřešit. Na ty si společně s ostatními starosty a komunálními politiky sedneme a nabídneme důvěryhodná a realistická řešení," plánuje František Novotný.

Právě on by se měl stát jako starosta Obce roku v Jihomoravském kraji hlavní tváří hnutí v regionu. "Nebude to jen o mě, ale právě o řadě, byť třeba začínajících, komunálních politiků, kteří ve veřejné službě vidí smysl. OS Blanensko bude o práci a propojování takových lidí. Věřím, že s takovou nabídkou uspějeme a pozitivně se to projeví na výsledku v krajských volbách v příštím roce," uzavírá František Novotný.

Autor: Jakub Krainer