Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Zabloudil do Senátu. Cestovatel bude kandidovat v Bekově obvodu

Zabloudil do Senátu. Cestovatel bude kandidovat v Bekově obvodu

29. 4. 2024

O senátorské křeslo v brněnském obvodu 59 bude za STAN usilovat Libor Zabloudil. Známý brněnský podnikatel a cestovatel by rád vystřídal současného senátora Mikuláše Beka, který se rozhodl mandát neobhajovat. 

Zabloudil do Senátu. Cestovatel bude kandidovat v Bekově obvodu

Zabloudil do Senátu. Cestovatel bude kandidovat v Bekově obvodu

Kandidaturu do senátu v obvodu číslo 59 Brno-město oznámil brněnský podnikatel v cestovním ruchu a zastupitel MČ Brno-střed Libor Zabloudil (STAN). Současný senátor za tento obvod Mikuláš Bek (STAN) už dříve oznámil, že mandát obhajovat nebude a vyjádřil podporu Zabloudilovi. Zabloudilovými prioritami budou podpora malého a středního podnikání a volnočasových aktivit dětí a dospívající mládeže.

„Jako pedagog, trenér, instruktor, průvodce a podnikatel v cestovním ruchu se celý život starám o lidi. Proto jsem v posledních komunálních volbách kandidoval a byl zvolen zastupitelem městské části Brno-střed. Jako předseda komise pro kulturu a cestovní ruch se i tady zodpovědně starám nejen o Brňany,“ uvedl Zabloudil. Hlavní důvody jeho kandidatury jsou ale jiné. 

„Rozhodl jsem se kandidovat v těchto senátních volbách, protože Senát vnímám jako pojistku demokracie. Předpokládám, že po příštích sněmovních volbách budou bojovníci jako já v Senátu zapotřebí,“ doplnil Zabloudil v narážce na sílící podporu populistů a antisystémových sil.

V Senátu by se Zabloudil rád věnoval hlavně podpoře malého a středního podnikání a volnočasových aktivit dětí a dospívající mládeže. „Podnikatele a živnostníky vnímám jako lidi, kteří se dokáží postarat o sebe a často i o ostatní. Ne vždy se jim za to dostává adekvátní podpory a ocenění,“ doplnil senátní kandidát.

Zabloudila by na svém místě po skončení aktuálního mandátu rád viděl i senátor Mikuláš Bek. Má podle něj potřebnou energii, tah na branku a elán. Zabloudil chce navíc navázat na práci Beka i tematicky.

„V oblasti výchovy dětí a mládeže bych rád navázal na mého předchůdce Mikuláše Beka. Pro všestranný a harmonický rozvoj dětí a dospívající mládeže je kromě školy důležitá i jejich zájmová činnost a mimoškolní aktivity. Na brněnské úrovni jsme již prosadili rodičovské vouchery a projekt trenérů do škol, tématu se chci věnovat i nadále,“ uzavřel Zabloudil.

Autor: Martin Vérteši