Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Vládní delegace přijela na jižní Moravu. Výjezdu se zúčastnila i poslankyně Krutáková

Vládní delegace přijela na jižní Moravu. Výjezdu se zúčastnila i poslankyně Krutáková

9. 2. 2022

Do oblastí postižených loňským tornádem přijela v pondělí 7. února vládní delegace včetně premiéra Fialy a ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely. Diskutovali zde se starosty a občany dotčených obcí. Akce se zúčastnila i naše poslankyně Jana Krutáková.

Vládní delegace přijela na jižní Moravu. Výjezdu se zúčastnila i poslankyně Krutáková

Vládní delegace přijela na jižní Moravu. Výjezdu se zúčastnila i poslankyně Krutáková

Vládní delegace navštívila v pondělí část Jihomoravského kraje, která byla loni zasažena ničivým tornádem. Premiér, ministr pro místní rozvoj, ministryně životního prostředí a náš ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela mluvili se starosty dotčených obcí i s občany a zjišťovali, jak jim ještě mohou pomoci.

Návštěvy se zúčastnila i naše poslankyně a bývalá starostka Moravské Nové Vsi Jana Krutáková.

„Více než půl roku od události jsme mohli zpětně zhodnotit nástroje, které byly užity při pomoci postiženým obcím se „postavit na nohy“ a případně navrhnout jejich vylepšení. Jedním z takových nástrojů jsou dotační tituly týkající se podnikatelů, které mají své mouchy – a právě ty se pokusíme ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu vychytat," říká naše poslankyně.

Premiér Petr Fiala a další členové vlády si během cesty po postižených obcích prohlédli mimo jiné opravenou mateřskou školu v Hruškách či tornádem poškozený hřbitov v Mikulčicích. Členové vlády jednali se starosty a zástupci kraje ohledně možnosti prodloužení platnosti některých dotačních titulů, zejména programů Ministerstva pro místní rozvoj, jako je program Obnova obecního a krajského majetku. Diskutovali také o dalších programech na odstranění následných škod, které vznikly třeba zásahem jednotek hasičů nebo jiných záchranných jednotek při poskytování pomoci a následném odstraňování následků řádění tornáda například na silnicích, chodnících a další infastruktuře a na které se nevztahují v současnosti spuštěné programy.

Autor: Martin Vérteši