Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Ve Vyškově přikoupili kontejnery. Příští rok navýší výdaje na třídění odpadu

Ve Vyškově přikoupili kontejnery. Příští rok navýší výdaje na třídění odpadu

12. 12. 2020

Třetím místem v soutěži „My třídíme nejlépe“, do které se zapojily stovky měst a obcí Jihomoravského kraje, se v kategorii měst nad deset tisíc obyvatel pochlubili zástupci vyškovské radnice. Podíl na tom mají místní s nadprůměrným tříděním plastů, skla nebo papíru.

 

Obrázek převzat z webu Vyškovský deník, Josef Kachlík, místostarosta Vyškova (STAN), první z leva

Obrázek převzat z webu Vyškovský deník, Josef Kachlík, místostarosta Vyškova (STAN), první z leva

Vyškov zaostal pouze za Znojmem a Kyjovem, když si oproti loňskému ročníku o jedno místo polepšil. „Lidé si myšlenku třídění odpadu před lety osvojili a jednotlivé barevné kontejnery často a správně využívají,“ potvrdil starosta Karel Jurka.

O úspěchu rozhodovalo množství tříděného odpadu na obyvatele nebo počet tříděných komodit. Podle místostarosty Josefa Kachlíka je kritériem také hustota sběrné sítě a sběr nápojových kartonů či odpadů. Údaje se vtahovaly k období od posledního čtvrtletí loňského do třetího čtvrtletí letošního.

„Nepolevíme, protože vždy je co zlepšovat a budeme nadále vytvářet co nejlepší podmínky. Výdaje za nakládání s odpady budou pro příští rok vyšší o osmdesát tisíc korun, a to z důvodu navýšení počtu kontejnerů na tříděný odpad na dalších stanovištích. Týká se to zejména Domu s pečovatelskou službou v Polní ulici nebo místní části Lhota,“ dodal Josef Kachlík (STAN).

Zdroj: Vyškovský deník