Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj V Předklášteří vznikne nová svazková škola pro více než 500 dětí

V Předklášteří vznikne nová svazková škola pro více než 500 dětí

5. 1. 2023

Škola pro 540 žáků ze 17 obcí v okolí Tišnova by měla vzniknout v Předklášteří. Jde o společný projekt obcí sdružených v Dobrovolném svazku obcí Tišnovsko. Ten se tak snaží vyřešit kritický nedostatek kapacit ve školách v okolí Brna.

V Předklášteří vznikne nová svazková škola pro více než 500 dětí

V Předklášteří vznikne nová svazková škola pro více než 500 dětí

Spolupráce se vyplácí. To už dávno vědí obce, sdružené v Dobrovolném svazku obcí Tišnovsko. Společnými silami už vybudovaly dvě pobočky mateřské školy a nyní připravují vznik základní školy, která bude řešením kritického nedostatku kapacit ve stávajících školách v okolí Brna. Škola bude sloužit 540 žákům ze 17 obcí v okolí Tišnova.

Do architektonické soutěže o návrh školy se přihlásilo 36 ateliérů, včetně účastníků z Rakouska nebo Švýcarska. Zvítězil pak návrh ateliéru Pelčák a partner.

„Z pestré nabídky jsme vybrali pět ateliérů, které odevzdali své návrhy. Porota to měla nesmírně těžké, ale nakonec se jednomyslně shodla na prvním i dalších místech. Za zadavatele jsem s organizací a výsledkem soutěže více než spokojen,“ uvedl předseda svazku a krajský předseda STAN v Jihomoravském kraji Radomír Pavlíček.

Vítězný návrh byl oceněn mimo jiné pro jeho kompaktnost, řešení dopravního napojení objektu, nebo třeba parkoviště odstiňující od provozu na silnici.

Pokud svazek obcí uspěje s žádostí o dotaci, stavba by měla začít už příští rok a hotovo by potom mohlo být v roce 2027. Jakmile bude hotová, půjde o další úspěšný projekt dobrovolného svazku obcí Tišnovsko. Ten naplno využívá možností vzájemné spolupráce a uvádí v život projekty, které by si nemohla žádná z obcí samostatně dovolit.

Autor: Martin Vérteši