Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj V brněnských Medlánkách otevřeli vítězné hřiště z projektu Dáme na vás

V brněnských Medlánkách otevřeli vítězné hřiště z projektu Dáme na vás

16. 5. 2020

Zámecké hřiště v Brně-Medlánkách zpřístupněno, jde o další realizovaný projekt z druhého ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

Michal Marek, starosta Medlánek a kandidát do krajského zastupitelstva za STAN.

Michal Marek, starosta Medlánek a kandidát do krajského zastupitelstva za STAN.

Navrhovatelka projektu Kateřina Richterová přišla s nápadem vybudování nového dětského hřiště namísto starých herních prvků v Zámeckém parku, který je unikátní pro svůj přírodní i historický charakter. Herní prvky jsou proto navrženy přímo na míru tomuto prostoru. Velkou výhodou hřiště je stín ze stromů Zámeckého parku.
„Sen se stal skutečností a přesně po dvou letech od přihlášení do Dáme na vás máme v Medlánkách hřiště, o kterém jsme jen snili,“ řekla navrhovatelka projektu Kateřina Richterová.
Herní prvky poskytnou dětem environmentální a historickou vzdělávací funkci a jsou tematicky provázané s faunou a flórou parku.
„Jsme z nového hřiště v Zámeckém parku nadšení. Věřím, že stejně nadšené budou i děti. Jako obvykle jsem všechny prvky osobně vyzkoušel, a protože herní prvky tuto zatěžkávací zkoušku zvládly, budou jistě bezpečné i pro naše malé uživatele,“ dodal starosta MČ Brno-Medlánky Michal Marek.
„Zámecký park v Medlánkách je jednou z nejvýznamnějších ploch zeleně a rozhodně si zaslouží dětské hřiště odpovídající jeho kráse, umístění i významu. Realizací projektu dojde k tematickému propojení dětského hřiště se samotným parkem. Věřím, že si zde děti park zamilují a dospělí zde najdou chvilku odpočinku ve stínu stromů,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.
Projekt Zámeckého hřiště v Zámeckém parku se stal osmým vítězným projektem druhého ročníku Dáme na vás s celkovým počtem 1 703 hlasů. Celkové náklady dosáhly 2 605 856 Kč.

Zdroj: Brnan.cz