Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Uhájili jsme dvě místa v celostátním výboru

Uhájili jsme dvě místa v celostátním výboru

29. 3. 2017

IX. republikový sněm hnutí Starostové a nezávislí zvolil své vedení na další tři roky. Klidná síla potvrdila po úspěšných krajských volbách v rolích předsedu Petra Gazdíka i prvního místopředsedu Víta Rakušana. Jižní Morava má v novém celostatním výboru dva zástupce. K Radomíru Pavlíčkovi přibyla Jana Krutáková.

Jihomoravští delegáti IX. republikového sněmu s předsedou Petrem Gazdíkem

Jihomoravští delegáti IX. republikového sněmu s předsedou Petrem Gazdíkem

Sobotnímu republikovému sněmu hnutí STAN předcházelo páteční jednání celostátního výboru. Ten se sešel naposledy ve starém složení. Konstatoval přebytkové hospodaření, naplánoval postup do sněmovních voleb, probral změny stanov a připravil se na sobotní sněm. Po večeři si členové CV vyslechli předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka a vyptali se jej na všechny otazníky týkající se plánované spolupráce.

V sobotu ráno dorazila jihomoravská delegace v plném počtu jedenácti lidí: Radomír Pavlíček, Drago Sukalovský, Jaroslav Zoubek, Lukáš David, Vlastimil Jansa, František Notovný, Jozef Pavlík, Michal Burian, Vavřinec Charvát, Radomír Vondra a Jana Krutáková, která navíc celý sněm moderovala a své úlohy se po boku olomouckého Radima Sršně zhostila na výbornou.

Po projevech hostů Babiše, Birkeho, Bělobrádka, Ženíška a Udženiji přednesli své nominační projevy jediní kandidáti na post předsedy, respektive prvního místpředsedy Petr Gazdík a Vít Rakušan. Elektronické volby dopadly bez komplikací v pořádku a Starostové ukázaly, že drží krok s dobou. Oba pánové získaly v tajné volbě přes 90 % hlasů a tedy velmi silný mandát, který potvrdil správné směřování STANu.

Po chutném obědě (k výběru z několika jídel) se dovolil zbytek předsednictva i celostátního výboru. Jižní Morava získala místo v novém CV pro Janu Krutákovou z titulu předsedkyně krajské organizace, o zbylých 13 míst byla tlačenice. Ze tří želízek v ohni - Radomír Pavlíček, Michal Burian a Jozef Pavlík, jsme proměnili jedinou nominaci. Radomír Pavlíček po úspěchu v krajských volbách pokračuje jako první místopředseda Starostů v kraji a po zásluze má pokračování i jeho působení v celostátním výboru. Tentokrát už ne z titulu funkce, ale po řádné volbě.

Zbylý čas byl věnován změnám stanov, důkladné programové diskusi a také schválení volební koalice s KDU-ČSL. Pro bylo přes 80 % delegátů. Z pohledu Jižní Moravy dopadl republikový sněm úspěšně. Podařilo se nám udržet dvouhlavé zastoupení v celostátním výboru.

"Já jsem ráda, že jsme jako jeden z mála krajů ukázali disciplínu a dorazili v plném počtu delegátů. Samozřejmě mě velmi těší i proměněná nominace Radka Pavlíčka. Ve dvou se to lépe táhne a hlas jižní Moravy bude v hnutí zaznívat silněji. Domů odjíždíme s jasným úkolem: Uspět ve sněmovních volbách a získat pro jižní Moravu prvního poslance za STAN," řekla na závěr sjezdu v hotelu STEP předsedkyně STAN v jihomoravském kraji Jana Krutáková.

Autor: Ondřej Koláček