Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Trasa silnice 43 je platná, soud rozhodl o správném postupu vedení kraje

Trasa silnice 43 je platná, soud rozhodl o správném postupu vedení kraje

26. 10. 2021

Brněnský krajský soud dnes zamítl žaloby na Aktualizaci č. 1 Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje, která počítá s vedením plánované silnice 43 bystrckou stopou a jižním obchvatem Kuřimi ke Svitávce. Potvrdil tak postup vedení Jihomoravského kraje a především radního Martina Malečka (STAN), který na přípravě stavby dlouhodobě pracuje.

Trasa silnice 43 je platná, soud rozhodl o správném postupu vedení kraje

Trasa silnice 43 je platná, soud rozhodl o správném postupu vedení kraje

Krajský soud v Brně dnes zamítl žalobu proti aktualizaci zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje. Jiný soudní senát téhož soudu dnes zamítl i druhou z žalob proti témuž dokumentu, kterou podaly samostatně jen obce Ostopovice a Jinačovice. Trasa čtyřpruhové silnice 43 tak platí. Kraj ji vytyčil od dálnice D1 na sever, povede přes městské části Bystrc a Kníničky a rekreační oblastí přes hráz Brněnské přehrady a dále na sever jižním obchvatem Kuřimi k Černé Hoře.

„Připomínám, že průchod Bystrcí, kolem přehrady a katastrem Kníniček je podmíněn vedením v tunelu, tubusu nebo překrytím. Od Svitávky směrem k D35 je pak už trasa silnice 43 daná v ZÚR JMK od roku 2016 a Ředitelství silnic a dálnic ČR připravuje její realizaci," doplnil radní Maleček.

Přípravy klíčové dopravní stavby, která uleví dopravě do krajského města a pomůže i okolním přetíženým komunikacím, tak mohou pokračovat.

Autor: Martin Vérteši