Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Tiskové zprávy V Břeclavi začneme vydávat občanům zdarma popelnice na bioodpad

V Břeclavi začneme vydávat občanům zdarma popelnice na bioodpad

12. 1. 2022

V Břeclavi si můžou obyvatelé s rodinným domem od 18. ledna vyzvednout zdarma jednu hnědou popelnici na bioodpad, od 1. března pak začne jejich pravidelný svoz. Další krok k udržitelnému nakládání s odpadem prosadil náš místostarosta Jakub Matuška.

V Břeclavi začneme vydávat občanům zdarma popelnice na bioodpad

V Břeclavi začneme vydávat občanům zdarma popelnice na bioodpad

„Chceme posílit separaci biologicky rozložitelného odpadu, proto kromě hnědých popelnic nabídneme na jaře zdarma také kompostéry na biologický odpad ze zahrádek. V roce 2023 se zaměříme na třídění na sídlištích," nastínil plány místostarosta Matuška.

Na zájemce s trvalým pobytem ve městě čekají popelnice v Rena Hall v areálu bývalého cukrovaru. Město je pořídilo z vlastního rozpočtu, na kompostéry pak přispěje Evropská unie. Břeclav aktuálně separuje 27 % odpadu, cíle jsou ale mnohem vyšší. odle nového zákona o odpadech je nově stanovena povinnost zvýšit separaci odpadu z 30 % na 60 % do roku 2025.

Do seznamu čekajících na biopolelnice a kompostéry se v minulém roce zapsalo více než tisíc zájemců. Ti jsou nyní pracovníky Technických služeb oslovováni jako první. K vyzvednutí popelnice, které stojí v Rena Hall v areálu bývalého cukrovaru, potřebují Břeclavané občanský průkaz, číslo popisné a číslo parcely, na které bude nádoba umístěna.

Zájemci najdou další podrobnosti na webu města.

Autor: Martin Vérteši