Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Tiskové zprávy Krajským předsedou STAN v Jihomoravském kraji zůstává Radomír Pavlíček

Krajským předsedou STAN v Jihomoravském kraji zůstává Radomír Pavlíček

15. 2. 2023

Krajský sněm zvolil na další dva roky předsedou krajské organizace STAN v Jihomoravském kraji opět starostu obce Železné a krajského zastupitele Radomíra Pavlíčka.

Krajským předsedou STAN v Jihomoravském kraji zůstává Radomír Pavlíček

Krajským předsedou STAN v Jihomoravském kraji zůstává Radomír Pavlíček

Krajský sněm, který zasedl v pondělí 13. února, zvolil na dvouleté období vedení krajské organizace STAN v Jihomoravském kraji. Předsedou zůstává starosta obce Železné a krajský zastupitel Radomír Pavlíček, ve stejném složení zůstává i zbytek předsednictva.

1. místopředsedou je i nadále starosta MČ Brno-Medlánky Michal Marek, řadovými místopředsedy zůstávají starosta Bílovic nad Svitavou Miroslav Boháček a radní Břeclavi Ondřej Ďuriš. 

Potvrzeno bylo také nové složení Krajského výboru. V tom kromě předsednictva zasednou předsedové jednotlivých oblastních sdružení. Za Brno je to starosta MČ Tuřany Radomír Vondra a vzhledem k velikosti oblasti také brněnská radní Irena Matonohová. Za oblast Brno-venkov východ je to bývalý starosta Babic nad Svitavou Eduard Levý. Za oblast Brno-venkov západ starosta Kuřimské Nové Vsi David Lacina. Za oblast Blanenska starosta obce Suchý Jakub Hlubinka. Za oblast Vyškovska je to místostarosta Vyškova Josef Kachlík. Za oblast Hodonínska starosta Nové Lhoty Antonín Okénka. Za oblast Břeclavska starosta Moravského Žižkova Josef Osička. Za oblast Znojemska bývalý radní Znojma Jakub Krainer.

Autor: Martin Vérteši