Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Starostové pomáhají řešit následky tornáda

Starostové pomáhají řešit následky tornáda

30. 6. 2021

Na Břeclavsko a Hodonínsko, oblasti zasažené ničivým tornádem, míří velká pomoc a podpora z celé republiky. Přímo v kraji napínají síly i všichni naši starostové.

Starostové pomáhají řešit následky tornáda

Starostové pomáhají řešit následky tornáda

Naše starostka Tvarožné Lhoty Martina Bílová poslala do Moravské Nové Vsi techniku i materiál, nasbíraný od občanů. Náš radní Břeclavi Ondřej Ďuriš sbírá nabídky pomoci na emailu krizovy.stab@breclav.eu.

Materiální pomoc sbírá na četnické stanici i náš starosta Kuřimi Drago Sukalovský. Kuřimská Nová Ves a její starosta David Lacina posílá ze svého rozpočtu 40 tisíc korun. Starosta Brna-Medlánek Michal Marek bude sbírat materiální pomoc v sobotu a v neděli v Konírně vždy od 15 do 19 hodin a potom dále ve všední dny od 15 do 18 hodin do odvolání.

Starosta Bílovic nad Svitavou Miroslav Boháček poslal do Moravské Nové Vsi své obecní hasiče. Jako jeden z prvních organizoval pomoc starosta Březiny u Křtin Martin Habáň. Jeho obec uvolnila ze svého rozpočtu 100 tisíc korun.

Eliška Nohavicová z Miroslavi uspořádala městskou materiální sbírku a vyrazila do Moravské Nové Vsi pomáhat s distribucí. Díky patří nejen všem zmíněným, ale i ostatním, kteří se ihned zapojili do pomoci a pokračují v ní i nadále.

Autor: Martin Vérteši